Pohádka jejich života

Pohádka jejich života Originální název: Pohádka jejich života

Akcent - 2005
ISBN: 80-86868-04-4

Akcent (2005) 80-86868-04-4 85

Milostná próza, ve které autorka zobrazuje život na vesnici v prvních desetiletích minulého století. V době, kdy hlavní dějiště jejího příběhu, mlýn Na Novém světě, by mohl být předsíní ráje, ale rozhodně ne v době pouze idylické, která by se té naší v ničem nepodobala. Proto také citová a rodinná dramata knížky dodnes oslovují nové čtenáře a čtenářky. (Založil/a: skjaninka)

Vlasta Javořická Vlasta Javořická
*25.03.1890 - †01.08.1978

maurarita
  10. 11. 2016, 19:55
Příjemná milostná próza z venkovského života na vesnici v minulém století ukazuje rodinná dramata...
veronikamerika
  7. 6. 2013, 9:13
Mladinka hezka Stana ze mlyna naivne kyvne na nabidku snatku s bohatym sladkem Cejkou. Rodice jsou nadseni do te doby nez se Stana doopravdy zamiluje do starka Jana Vrby ktery slouzi u nich ve mlyne.Ted uz se vdavat nechce a odkopnuty zenich se zacne zlobit. Matka prosi aby se Stana provdala za sladka. Ani jeji bratr Jenik na tom neni lepe ,jeho Lenka se vda do lepsiho.Pak zacne prvni svetova a sladek i Jenik narukuji. Nastavaji horsi casy a matka svou dceru uprosi a Stana se za Cejku provda.Ten se po svatbe zmenil- zacal pit a verejne zahyba zrovna s Lenkou, byvalkou od Jana. Rodice vidi svou nestastnou dceru a radi ji aby sladka opustila. Ta odmita,je tehotna.Jedne noci je Lenka se sladkem pristizena v akci a jeji manzel oba ihned zastreli. Stanino dite zemre. Pomalu konci valka a sladek Vrba se vraci zivy. Prinesl pozdrav od Jana , ktery byl nezvestny . Ten se zamiloval ve Francii do dcery vojaka .Nic a nikdo uz nebrani Stane aby si vzala sladka Vrbu. Stastny konec, jedine co mi vadilo ze pantata mlynar porad rikal tenlec.Velice utla knizka 121 stran za jeden vecer hotovo.