Originální název: Liška Bystrouška

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-7390-115-8

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-7390-115-8 224 Nakladatel: Omega
Státní nakladatelství krásné literatury a umění (1964)

Humorný "zvířecí románek" z roku 1920 o chytré a všemi mastmi mazané lištičce, situovaný do půvabného přírodního prostředí okolí moravské Líšně a jadrně podbarvený místním nářečím je nejlepším a nejoblíbenějším Těsnohlídkovým dílem, inspirovaným vtipnými kresbami malíře Stanislava Lolka a dobře známým také z pozdějšího operního zpracování Leoše Janáčka. (Založil/a: upax)

VaclavB
  19. 1. 2015, 15:00
Nářečí, jakým je kniha napsaná mi zpočátku dalo zabrat, ale po chvíli jsem se ponořil do světa lesů okolí Bílovic. Kniha je plná emocí i humoru. Příjemné oddechové a zároveň dojemné čtení.
Kiv Čitrem
  4. 7. 2014, 13:04
Taky jsem se nasmál. Bílovice mám rád a občas se v tamních lesích ohlížím po lištičce. Jen doufám, že neskončím jako líšeňský trhovec Hypolit Harašta s natlučeným nosem :)
Lucielle
  27. 9. 2013, 21:44
Jelikož jsem z Hukvald a jedna Liška Bystrouška nám tady sedí v oboře na podstavci, ze zvědavosti jsem si knihu půjčila. Ze začátku mi trošku dělala problémy zastaralá jiho-moravština, ale po pár stránkách jsem byla v knize jako doma :-) Moc se mi líbila a nasmála jsem se u ní, je to takové roztomilé odpočinkové čtení na zimní večery. Obzvlášť se mi líbila a utkvěla mi v paměti pasáž, kde liška Bystrouška popisuje, jak rozpoznala "člověka" od "člověčice" :-D Doporučuji.
Aries
  9. 10. 2010, 17:00
Jste přesyceni detektivkami,romány,thrillery nebo fakty? Otevřte "lišku Bystroušku"