Manželky, milenky, zoufalky

Víkend - 2010
ISBN: 978-80-7222-701-3

Víkend (2010) 978-80-7222-701-3 302
Víkend (2009)

V osmnácti měla Alexandra o svém budoucím životě jasné představy věděla, co chce (žít si jako v pohádce po boku bohatého sexy manžela, vychovávat s ním dvě roztomilé, krásné a hodné děti a mít se skvěle), stejně jako věděla, co nechce (hlavně ne vzít si obyčejného chlapa a prožít banální život). Její kamarádky na tom byly dost podobně, všechny věřily, že ony budou těmi výjimkami, kterým se to podaří. Jsou přece mladé a krásné a mají všechno před sebou! Jenže... Za dvacet let od maturity ušla každá z šestice někdejších spolužaček a kamarádek dlouhý kus cesty a z růžových plánů zbyla víceméně hořkoslaná torza. Ze svých naivních představ musely hodně slevit - a beztak to není takové, jak by si přály. Báječní sexy chlapi s tučným kontem se buď nevyskytují, anebo dávno odspěchali za mladšími, některé z kamarádek jsou rozvedené, další se k tomu chystají... Alex (a nejen ona) znovu stojí na křižovatce a stejně neví, kam a jak dál, natož s kým, aby to za to stálo! Polovina života pryč, správní chlapi zadaní a ty děti taky jaksi nejsou až tak dokonalé... Přesto všechny doufají, že to vyjde. Když ne jednou, podruhé, potřetí... posté, a tak hledají dál a tam uvnitř si připadají pořád stejné - mladé jako tenkrát (jenom se nesmí koukat do zrcadla a stoupat na váhu...), s většími či menšími boulemi a šrámy uštědřenými životem možná banálním, ale tím jediným, co žijí tady a teď.

calamity-jane
  11. 2. 2014, 19:34
Řekla bych, že tohle je jedna ze slabčích knížek Lanczové. Na odreagování možná ano, ale myslím, že znovu už ji číst nemusím.
Plue
  19. 9. 2016, 23:03
Zklamání. Příběh se táhnul odnikud nikam, ještě v polovině knihy mi přišlo, že se hlavní hrdinka plácá na jednom místě. Ale občas jsem se musela zasmát :-).
Trina1
  11. 1. 2011, 16:04
Velmi čtivá knížka, autorka popisuje různé životní situace tak přesně, že mám pocit, jako by to byl její vlastní příběh. Knížka se mi velmi líbila, doporučuji k přečtení.
bobos
  24. 7. 2011, 11:57
Tato knížka mě naprosto nadchla a velmi pobavila, nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Něco takového, ze života a při tom vtipně napsaného jsem už hodně dlouho nečetla. Zřejmě je to i tím, že jsem ji četla ve správnou dobu - věk přes 30, poměrně dlouho vdaná, dvě děti z toho jedno se pomalu, ale jistě blíží k pubertě. Ve 20, kdy jsem neměla děti, ale za to spoustu naivních představ, nejen o manželství, by mě asi moc neoslovila:-)
Půjčila jsem jí i stejně "postižené" kamarádce, jako jsem já, a byla také nadšená.
Luci-ye
  25. 10. 2016, 10:12
Tuhle knížku jsem dostala od bráchy k Vánocům - nějak přehlédl, že to je o čtyřicátnici (plus mínus), ale mně to vůbec nevadilo. Četlo se to pěkně, jako všechny Lanczovky. :)
magdii
  14. 4. 2013, 16:09
na tuhle knížku jsem se moc těšila a dlouho jsem si jí chtěla přečíst, bohužel pro mě byla ale velkým zklamáním. Pravda, že jsem od paní Lanczové nic jinýho nepřečetla, ale upřímně o to ani moc nestojím, její styl mi ale vůbec nesedl.
pravablondska
  28. 5. 2011, 16:36
Musím bohužel říct že mě tahle kniha hodně zklamala...asi na ni ještě nemám ten správný věk...V knížce jsou neustálá negativa, dcera hlavní postavy je malý nevychovaný smrad, předvádí něco co bych si nikdy nedovolila a nikdy jsem u nikoho neviděla....
Možná kniha pro věkovou skupinu s dětmi, ale jinak bohužel kniha palec dolů
niknikita
  27. 1. 2015, 9:57
Taková spousta naprosto nesmyslných souvětí!!!!!!!!!!!!!!
Tak mizerné korektury a v neposlední řadě příběh, který je spíš konstatováním nepovedených partnerských vztahů. Tohle se Lence Lanczové moc nepovedlo.
A to jsem si její románky občas ráda přečetla.
Japi
  11. 7. 2016, 10:10
Knížka mě také trošku zklamala, čekala jsem ji lepší...nedokázala mě tak pohltit jako jiné píběhy, ale přečíst se samozřejmě dá. Je to oddychovka, pohodový příběh. Akorát jsem se prostě pořád motala v těch kamarádkách, nemohla jsem si zvyknout, která je chudá, která bohatá atd. Ale jako oddychovka k bazénku bez problémů :-)
dajens
  22. 9. 2015, 21:22
Stejně jako všechny knížky od spisovatelky je i tato velmi čtivá. Místy jsem tedy hlavní hrdinku úplně nechápala - působila na mě dost nedospěle. Vadilo mi spousta sprostějších slov a rádoby vtipných vsuvek, které mi tam vůbec neseděly. I tak jsem ale knihu dočetla a celkově hodnotím jako průměr.
Ester.K
  22. 4. 2014, 21:46
Lanczová je moje oblíbená autorka z dospívání, tak mně celkem překvapila svoji knihou pro dospělé. Ze zvědavosti jsem jsi ji koupila a musím říct, že mě nezklamala, to co tam popisuje mi přijde naprosto reálné, za mně jednoznačně palec nahoru a klidně víc takových knížek. LL nepíše filozofické traktáty, ale knížky na odreagování - vztahovky pro holky/ženy, takže kniha svůj účel splnila :-)
hannah2000
  12. 7. 2012, 19:32
Tuto knížku jsem si přečetla na doporučení, jinak Lanczová není můj styl, ale musím říct, že jsem se při čtení velmi pobavila. Jedná se o příjemnou oddychovku popisující různé situace ze života žen a mně nezbývá než potvrdit, že tak to zkrátka v životě chodí. :-) :-)

---------------------

Přidávám pár citátů z této knihy (s těmito nejde jinak než souhlasit):
" ... Ta doba, kdy jsou děti roztomilé a vidí v mámě svoje slunce, jedinou bytost na světě, boha, kdy jsou na tobě závislé, je neúměrně krátká. Radostí, co ti děti udělají, není zdaleka tolik jako starostí. Ze všech dětí - i z těch nejroztomilejších - nakonec stejně vyrostou smradi ..."
(Lada)
"Škoda. Takový bramboráčky se spoustou česneku, osmažený do křupavoučka..." Náhle nadšení pomine. "Ale kdo by to dělal! Oškrábat, nastrouhat, zamatlat robot, při smažení poprskat kuchyňskou linku i sebe..."
"Vidíš," bavím se.
"To si dám radši v hospodě, i když nejsou zdaleka tak dobrý," připustí.
(Lada)
A na závěr citace s inspirací pro horké dny: "…, abych pro nás připravila ledovou kávu, … „Jakou novinku?“ zeptám se, když naliji do mixéru půl litru chlazeného mléka, přihodím lžíci instantní kávy a jeden vanilkový cukr.
Klára si šla promluvit s Evou!“ huláká, aby překřičela pištění motůrku.
Naštěstí je káva našlehaná raz dva, rozdělím napěněný nápoj do dvou vysokých sklenic a cestou na balkon, kde mám dvě proutěná křesílka už od včerejška, vyzvídám: „Šla se jí omluvit? …“
Tak si připravte ledovou kávu a jděte si něco pěkného přečíst. ;-) :-)
Kikuš
  19. 10. 2011, 18:30
Konečně také nějaký příběh o starší ženě s dětmi! Autorčiny knihy s mladými děvčaty už si byly podobné jak vejce vejci!