Tanec ve stínech

Originální název: Džanga s tenjami

Zoner press - 2011
ISBN: 978-80-7413-170-7

Zoner press (2011) 978-80-7413-170-7 320

Dobrodružná výprava cynického zlodějíčka Harolda a jeho nesourodého doprovodu pokračuje! Mohou hbité zlodějské prsty a důvtip zachránit celý svět?

Mír v Siale a životy jejích obyvatel ohrožuje mocný a nelítostný čaroděj a jediné, co ho může zastavit, je Duhový roh. Tento artefakt z dávných dob nabitý nesmírnou magickou silou se nachází ukrytý ve strašidelném Paláci kostí. Dostat se k němu přes všechna možná i nemožná ochranná opatření ale není vůbec snadné. Jedinou nadějí je artefakt ukrást. A tak si král a Řád mágů najmou chytrého a světem protřelého chmatáka Harolda Stína.

Harold se spolu se svým podivným doprovodem čítajícím elfskou princeznu, věčně rozhádanou dvojici gnóma a trpaslíka, zeleného gobliního šaška a bandu několika dalších královských bojovníků vydává na cestu a doslova na každém kroku dává svou kůži všanc. Jenže zakázka je zakázka a jednou dané slovo nemůže vzít slušný zloděj zpět.

Ve druhém díle trilogie Kroniky Sialy navazuje Alexej Pechov na zábavný a dobrodružný příběh Tuláka ve stínech. V Tanci ve stínech však staví Haroldovi do cesty snad ještě víc překážek a nepřátel. Zároveň mu ale dává poznat i hodnotu opravdového přátelství. Harold není typický hrdina velkých slov nebo okázalých skutků, ale nebezpečí se nebojí a odhodlaně a s vervou bojuje. (Založil/a: Antonín)

Alexej Pechov Alexej Pechov
*1978

joeblack
  23. 2. 2016, 12:54
Většina pokračování u mnoha knih je slabší, ale u této to říct nemohu. Děj postupně graduje a přináší různé zvraty, A. Pechov se vůbec nebojí nechat umřít, pár hlavních postav a to podle mne knihu dělá zajímavější a opravdu nevíte, co se bude dít dál. Prostě prima fantasy.
JustFantasy
  26. 5. 2015, 16:53
Velice zajimavy prubeh druheho dilu :).
Rozhodne nezklamal ,ale mohlo by to mit mozna jeste trochu zajimavejsi zapletku. ^3^
Macik
  26. 11. 2012, 0:05
Kniha se mi moc líbí, vlastně celá trilogie. Moji recenzi na knihu si můžete přečíst zde: http://www.mfantasy.cz/2011/11/tanci-ve-stinech-ale-vasi-pozornosti-by-nemel-uniknout/