Mořeplavec

Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Plejáda - 2011
ISBN: 978-80-87374-96-2

Plejáda (2011) 978-80-87374-96-2 1016

Claire zjišťuje, že Jamie u Cullodenu nepadnul, ale žil dál a vrátil se na své panství. Zde se několik let skrýval v jeskyni, kam mu jeho poddaní nosili jídlo, než se vydal Angličanům, aby jeho lid přežil z peněz za jeho hlavu. Při pobytu ve věznici se spřátelí s jejím velitelem, jehož život kdysi ušetřil, a zároveň objevuje tajemný zlatý poklad u severního pobřeží.
Po rozpuštění věznice jsou vězni převeleni do amerických kolonií, ale Jamie je ušetřen a poslán jako sluha na anglický statek. Zde se do něj zamiluje dcera pánů a on s ní zplodí nemanželského syna. Po několika letech je propuštěn a vrací se na rodné panství do Lallybrochu. Začne podnikat a za prací jezdí do Edinburgu, kde ho Claire vypátrá v historických spisech a rozhodne se k Jamiemu přes kameny navždy vrátit.
Jamie ale jako výkupné z jiného svazku potřebuje velký obnos peněz, rozhodne se tedy navštívit zlatý poklad a část jmění si odnést. K ostrůvku ale někdo musí doplavat, Jamie je raněn, požádá tedy svého synovce Iana. Ten je zajat a spouští se velká námořní záchranná akce, která bude trvat několik měsíců…
Vše vypadá na šťastný konec, ale loď při návratu zachvátí bouře a Claire je smetena přes palubu. Jamie se za ní vrhá a tím se definitivně odpoutají od lodi a svých mužů, kteří se vrací domů. Zůstávají tak sami v Americe a jdou vstříc novým dobrodružstvím.

zdroj: http://www.databazeknih.cz/knihy/moreplavec-93544 (Založil/a: joedrahr)

Magyana
  16. 12. 2014, 9:01
Mořeplavce jsem přečetla v závěsu za prvními dvěma díly a po dvou a půl tisíci stránkách s Jamiem a Claire musím naznat, že na čas stačilo.
Diana Gabaldon totiž začíná strašlivě kombinovat až překombinovávat. Největší kouzlo měl příběh, když se odehrával ve Skotsku. Pak se přesunul do Francie, pak znovu do Skotska, do budoucnosti, zpátky do minulosti, na moře, do Ameriky... Nějak už je toho na mě dost.
Čímž ale neříkám, že časem nesáhnu po Bubnech podzimu...
Vikyna
  4. 1. 2015, 15:33
Musím tak trochu souhlasit s Magyanou - ke konci už jsem opravdu měla pocit, že se nám to zamotává až moc. Až na tuhle jedinou výhradu jsem si ale další díl série maximálně užila! Miluju postavy, které Diana vytvořila, stejně jako jejich příběhy. Nemůžu se dočkat těch dalších... :)
LenkaZ
  5. 1. 2015, 21:53
Obsahuje spoiler spoiler Zrovna jsem dočetla - konečně! Musím napsat, že třetí díl je velké zklamání. Děj je překombinovaný, plný "náhodných" setkání (Taky běžně cestujete tisíce kilometrů, na cizí místa, a potkáváte tam své známe???). A scéna, kdy je Jamie střelen do hlavy, ale kulka se dostane jen pod kůži s vysvětlením, že Jamie má opravdu trvdou lebku - to jako myslí autorka vážně? Naprosto zbytečná scéna, která tam vůbec nemusela být a pouze mi umocnila dojem, že konec knihy už je opravdu překobinovaný a na mně "silný kafe".
První díl - Cizinka - se mi líbil moc, byla jsem z knihy nadšená, poté začala sledovat seriál. Kouzlo toho příběhu bylo velké. I druhý díl se mi docela líbil. Do třetího se mi už zas tak nechtělo, ale převládla zvědavost jak to bude s postavami dál. No a tento třetí díl mi potvrdil, že do čtvrtého už se raději pouštět nebudu. A nebo až za hooodně dlouhou dobu. Škoda, kdyby autorka skončila u prvního, max druhého dílu, byla bych raději.
petulina
  7. 12. 2015, 15:41
Včera jsem dočetla. Kniha se mi líbila i když jsem si občas říkala "cože?" Jak je již napsáno, občas je děj trošku zašmodrchaný a člověk se chvílemi ztrácí, ale musím říct, že i přesto jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Nasmála jsem se a taky sem tam zadržovala dech hrůzou a napětím. Jen přemýšlím, jestli se mám pustit do 4. dílu rovnou nebo si dát oddych. Každopádně si další putování J a C vychutnám. :)
felisr
  27. 9. 2014, 21:54
Teď jsem dočetla...bohužel :( Celkem 1008 stran maximálně akčního čtení se spoustou vtipných momentů. Třetí díl ságy se mi líbil ještě víc než ten druhý, snad seženu i ty další v řadě, už se moc těším.
candlessinka
  10. 2. 2016, 10:21
Myslela jsem si, že takovou bichli budu louskat pěkně dlouho, ale stejně jako předchozí díly se čte úplně sama, člověk je ponořen do děje, má zvýšený tep, užívá si rozmanitá prostředí i zapeklité zápletky a nakonec zase kouká a diví se, kdo za tím vším stojí. Zpočátku je děj v současnosti, což má své opodstatnění pro vyvrcholení v závěru, ale minulost je zkrátka lepší.
Vali007
  8. 8. 2016, 21:09
První půlka knihy byla skvělá, hezky plynula, byla plná zvratů, napětí a všeho, co již známe z prvního dílu. Druhou polovinu hodnotím již tak na 75% nebylo to špatné, ale děj se začal trochu loudat a někdy až příliš zamotávat. Jako celek se mi kniha líbila a v budoucnu budu pokračovat dalším dílem opět v originále. :-)
Ivuska88
  24. 7. 2016, 10:41
Další pokračování ze série Cizinka.
Tento díl začíná rokem 1746 kdy na poli mezi mrtvolami mužů nachází zraněného Jamieho. Jamie přežil a dostává se zpět domů na Lallymbrochu kde se skrývá před Rudokabátníky,
Mezitím se příběh prolíná s rokem 1968. Kde Claire zjišťuje z historických poznatků, že Jamie přežil mezi ním a Randalem. Claire začne hledat a zjišťovat kde Jamie je.
Claire opouští svoji dceru Brianu a odchází na úpatí kopce kde jsou žulové kameny co jí vrátí zpět do minulosti za svoji velkou láskou Jamiem….
Názor: Série Cizinka mě naprosto dostala J . Třetí díl se mi líbil hodně . Setkání Claire a Jamieho bylo krásné. Hltala jsem opět každou stránku. Bavilo mě prožívat příběh s hlavními hrdiny. Příběh se četl jedním dechem a za mě má jedničku s velkou hvězdičkou.
Rozhodně doporučuji i tento díl si přečíst. Já už se těším až seženu v knihovně další pokračování, které se jmenuje Bubny podzimu.
skrytytvor
  13. 3. 2015, 13:35
Obsahuje spoiler spoiler Nevím, mám silné podezření, že knihu asi nedočtu. První díl se mi líbil, i když, jak už jsem mu v komentářích vyčítala, byl slušně řečeno trochu moc monotematický, ale proč ne, i když hlavní hrdinka celou dobu řešila, jestli miluje víc jednoho nebo druhého, byla to fajn romanťárna a oddychovka. Druhý díl se začal trochu víc komplikovat a stal se o zajímavější. Je tam víc magie, víc tajemna, víc dobrodružství. I když to trochu zavánělo Angelikou, přečetla jsem to jedním dechem a fakt mě to hodně .
Ale třetí díl... Nejsem ani v polovině, nedostala jsem se ještě k tomu, jak Jemiemu prostřelí (neprostřelí) lebku, ale už teď se mi to zdá jako solidně překombinovaná slátanina. Ze začátku to bylo fajn. Jemieho dobrodružství od života v jeskyni až po službu na statku, kde si mimochodem nechtěně pořídil nemanželské dítě, Claiřino a Briannino pátrání, v tuto chvíli to stále vypadalo na celkem zajímavé počtení. Všechno to jde do kytek, když se Clair znovu objeví v minulosti. Jednak jsem ji měla chuť lípnout, když kvůli tomu, že před dvaceti lety byla šíleně zamilovaná je schopná opustit svoje dítě s tím, že se o ni Roger postará (co je to za pitomost?!) a jednak se autorce povedlo něco, čemu bych po první knížce jen sotva věřila. Totálně mi zprotivila Jamieho. Milovala jsem ho celou svou duší, možní víc, než ho milovala Clair, posledních čtrnáct dní byl hlavním hrdinou mých mokrých snů. Nevím, co se stalo ale prostě už to není, co to bývalo. Je starší, vyspělý, v nejlepších letech, ošlehán životem, mělo by to být ještě víc sexy, ale není, nějak mi to v rámci příběhu nefunguje. Udělat z něho mafiánského bosse, co kšeftuje s bordelem? To prostě ne... :-( No, jak jsem předesílala na začátku, opravdu nevím, jestli to dočtu, hodně mě zatím zklamává.