Cesty za nadějí

Originální název: Cesty za nadějí

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2341-4

Knižní klub (2008) 978-80-242-2341-4 250

Příznačným rysem knížek Josefa Fouska - stejně jako veškerého jeho působení - je laskavost, autorovo pochopení pro obyčejné lidi a vlídnost k bližním. Z jeho vyprávění dýchá smysl pro romantiku a lidskost, v níž nemá místo pouhá hra na uměleckou světovost. Fouskovy knihy si získaly své věrné čtenáře. Populární je také díky nedělním Dobrým jitrům - na vlnách Českého rozhlasu 2 nalézá tisíce posluchačů a na jeho recitály stále chodí spousty diváků. "Lidé si tě sami našli," řekl autorovi Jan Vodňanský. "Neztratil jsem víru v dobrého člověka... a víc si nemůžu přát," prohlašuje sám Josef Fousek a uvádí: "Cestou za nadějí je pro mě každé vykročení za těmi, kteří jako já věří, že slušnost a laskavost si zaslouží úctu a že vyhrají nad arogancí a zpupností nás samotných i mocných nemocných. Nechci a nemůžu vymýšlet něco, co jsem sám neprožil. Vážím si toho, že jsem v České republice i za hranicemi našel čtenáře, kteří jsou se mnou na životní lodi - ta s pokorou pluje na moři našeho krátkého času za lidskou nadějí." (Založil/a: skjaninka)