Zátah na ďábla

Zátah na ďábla Originální název: Hunting the Devil

Kredit - 1993
ISBN: 80-85279-89-4

Kredit (1993) 80-85279-89-4 325

Pronásledování, zatčení a zpověď Andreje Čikatila, nejbrutálnějšího masového vraha v historii (Založil/a: Hami37)

#sex
Richard Lourie Richard Lourie
*1940

Abigor
  28. 9. 2012, 9:24
Dlouho jsem rozmýšlel, mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Nemám rád, když si autor vkládá skutečným postavám do úst slova, která nevyřkly. Tady se to právě děje, kniha není odborná, je to psáno vypravěčskou formou. Právě tohle se mi hnusilo u Kanibala z Milwaukee. Kupodivu, tady se to dá přežít, ba co víc - je to zajímavé. Kniha nahlíží na případ Čikatilo z různých úhlů, velice zajímavé mi příjde, že se do podrobna zabývá životem detektiva, který Čikatila chytil, mluví o městech, kde vraždil, prostě se zaobírá skoro vším a to se cení. Jinak bych doporučoval si přečíst i něco normálního, jako Bestiální vrahy, aby člověk získal nadhled.
pove
  1. 1. 2012, 13:27
Výborně popsaná strašná doba. Autor perfektně zachycuje jak soukromý, pracovní i vražedný život Čikatilův, pátrání po něm a jeho výslechy, chování u soudu. Kniha je doplněna fotografiemi. DOPORUČUJI, chvílemi nevhodné pro slabší povahy - při popisování stavu nalezených těl.
knuP HNF
  14. 1. 2016, 8:13