Pán zbroje 2: Štít

Originální název: Golden Armour: The Shield

Olympia - 2003
ISBN: 80-7033-801-6

Olympia (2003) 80-7033-801-6 152

Pátrání po zlaté zbroji pokračuje - tentokrát jde o štít. Dvojčata Cassie a Kerion spolu se svým otcem lordem Tancredem vypluli z popudu bohyně přírody Citathy na dobrodružnou plavbu. Hledají čtyři díly zázračné zlaté zbroje, které jsou rozptýleny na čtyřech ostrovech. V prvním dílu svého příběhu našli přilbici a s její pomocí proměnili rodný Severní ostrov v ráj. Ve druhém dílu, jenž je obsahem této knihy, dopluli na Východní ostrov, kde panuje sucho, a krutá královna, matka jejich nepřítele prince Badrura, která ovládá jediný zdroj vody a s jeho pomocí všechny obyvatele ostrova. Keiron s Cassií si na ostrově najdou přítele Justa, příslušníka místního prastarého ještěřího lidu, který je královnou za pomoci věrných škorpiónů utlačován. Na ostrov však dorazí i princ Badrur a pátrání po štítu nabude dramatického charakteru. Kdo se zmocní štítu a nastolí řád na ostrově?
Pokračování fantasy příběhu od britského autora Richarda Browna je dramatickou a poutavou pohádkou o dobru a zlu. (Založil/a: piko)

Richard Brown Richard Brown