Jak žili dinosauři

Originální název: Dinosaurs and How they Lived

Osvěta - 1991
ISBN: 80-217-0405-5

Osvěta (1991) 80-217-0405-5 64

Dinosauři Patřili k nejrozmanitějším a nejúspěšnějším zvířatům, jaká kdy na Zemi existovala. Současné objevy celých dinosauřích společenstev otevřela okna do světa našeho poznání vývoje Země. Jak žili dinosauři je první knihou zobrazující mnohé úžasné nálezy z nedávných let způsobem, který je pro mladé lidi nejen pochopitelný, ale i vzrušující. V této knize jsou zpřístupněny nejdůležitější vědecké objevy týkající se dinosaurů i dalších prehistorických zvířat. (Založil/a: piko)

Princ Eugen
  27. 10. 2012, 23:52
Když mi bylo 5 let, dostal jsem tuto knížku od Ježíška... Dnes považuji za svou jednoznačnou výhodu, že umím říct a dokonce i napsat Pachycefalosaurus a Kompsognatus, bez toho, abych si to googlil :D
agent_R.M.
  3. 10. 2015, 13:08
Na konci školního roku jsem jí dostal jako odměnu,že jsem přetrpěl první rok na základní škole....Dle mého jedna z nejkrásnějších knih jakou jsem mohl jako milovník dinosaurů dostat. Překrásně kolorované perokresby s vtipnými malými panáčky na každé stránce (např. při vysvětlování "jak se dává dohromady dinosauří kostra").....Opravdu to nejlepší v té době....a možná i dnes by obstála (pokud by se přepracovala ta "vědecká část" s ohledem na poslední výzkumy) :D
Alectropodion2016
  13. 5. 2016, 8:35
Jedna z mých prvních knih o dinosaurech z roku 1991. Dnes už jsou mnohé údaje v ní samozřejmě neaktuální a zastaralé, ale je to velmi pěkně ilustrovaná kniha.