Originální název: Mary, Mary
Poprvé vydáno celosvětově: 1992

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-305-0

BB art (2013) 978-80-7461-305-0 664 Knihy Mary, Mary, Byla jedna holčička a Šilhavý medvídek vyšly jako omnibus
Český spisovatel (1994) 80-202-0508-X 288

Mathew Hope a Waren Chambers řeší obzvlášť složitý případ - na zahradě bývalé učitelky Mary Bartonové se našly mrtvoly tří bestiálně zavražděných děvčátek a Mary byla okamžitě zatčena. Je konfrontována s několikerým zdánlivě nezpochybnitelným svědectvím: byla s dětmi viděna, osobně odnesla do čistírny zakrvácené šaty, a dokonce podle jednoho svědka pohřbívala v noci mrtvá těla. Je vůbec možné takovým svědectvým otřást? Mary však jen nepochopitelně mlčí a se svým obhájcem odmítá spolupracovat. Vypadá to, že elektrickému křeslu neunikne... (Založil/a: lukyn)

Ed McBain Ed McBain
*15.10.1926 - †06.07.2005

koki.veru
  16. 6. 2016, 13:33
Moje druhá knížka od tohoto spisovatele a pořád si ho nějak nedokážu oblíbit. Knížka mi připadala v porovnání s jinými spisovateli, kteří píšou detektivky, velice nudná a zdlouhavá. Soudní proces se neskutečně vlekl, neustále dokola se opakovali otázky. Konec byl maličko překvapující, ale to je tak všechno.
Jarohrad
  25. 6. 2014, 10:05
Je to první příběh mimo 87 revír, který jsem od EMB četl. Autor vařil téměř z nuly a podle toho to taky vypadá. Je to vlastně popis jednoho soudního procesu. To sice snad na začátku zaujme, ale později už dost nudí.: Měl jste žluté kalhoty. Ano měl jsem žluté kalhoty. Kalhoty žluté barvy? Ano žluté barvy. Žluté barvy jako je citron? Ano žluté barvy jako je citron... atd. atd. A pointa? V podstatě asi byly jen dvě možnosti a z nich si EMB vybral tu horší. Ještě že to nebylo tak dolouhé.
e.jadro
  17. 3. 2016, 19:07
Pro mě velice nudný táhlý příběh, kdy na posledních pár stránkách dojde k "velkolepému" rozuzlení, které je nad slunce jasné téměř od začátku soudního líčení. Jediné lákavější čtení mi nabízelo odbíhání od tématu různými krátkými úryvky, které s příběhem téměř nesouvisely.