Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

T.M.A.

51%
3 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

T.M.A. Originální název: T.M.A.

Nejnovější vydání:
Fragment - 2009
ISBN: 978-80-253-0762-5
Počet stránek: 128
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Fragment (2009) 978-80-253-0762-5 128

Knižní novela T.M.A. vznikla podle scénáře ke stejnojmennému filmu. Režie se ujal jeden z nejvýznamnějších tvůrců české kinematografie Juraj Herz, který natočil legendární snímky jako Spalovač mrtvol, Panna a netvor nebo Petrolejové lampy. Námět napsal Martin Němec a společně s režisérem pak vytvořili scénář tohoto mysteriózního hororu.

T.M.A. je napínavý příběh Marka, který se rozhodl opustit kariéru hudebníka, usadit se v opuštěném domě na samotě a věnovat se malířství. Dům, kde strávil s rodiči a sestrou dětství, má však ponurou minulost. Marek postupně začíná podléhat negativní energii tohoto podivuhodného místa, které jej odtrhává od reality. Vynořují se matné vzpomínky a nejasné obrazy dávných událostí dostávají temné kontury. Marek objevuje souvislosti tragédií, které se tu odehrály během jeho dětství i za druhé světové války.

Přichází čas, aby dům prozradil svá děsuplná tajemství. Světla ubývá, zato stínů a napětí přibývá. Dokáže Marek zvítězit nad tímto bohem i lidmi zapomenutým místem, nebo se stane jen další obětí? Jeho svět zvolna pohlcuje hladová a všudypřítomná tma... (Založil/a: Antonín)

(více)  
Juraj Herz Juraj Herz

Další díla
Zobrazit další díla autora  
Martin Němec Martin Němec
*16.06.1957

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Venceslao90
40% 40% 40% 40% 40%
  22. 3. 2012, 15:07
Chtěl jsem se nad tímto "dílem" slitovat a dát mu třeba ještě slušné tři hvězdičky, ale nakonec nemůžu. Žánrově je mi kniha hodně blízká, ale tohle se tedy nepovedlo. Nechci tvrdit, že je to úplný propadák. Začátek mě bavil a těšil jsem se jak se bude příběh vyvíjet dále, ale bohužel to bylo stále horší. Zakončení pak skutečně úsměvné :) Po literární stránce je to jasně podprůměrné, příběh je hloupoučký a hrozně zkratkovitě vyprávěný. V rámci objektivity ale nutno dodat, že při čtení jsem se nenudil. Každopádně ale nelze nikomu doporučit, a to ani fanouškům tajemna.
Anett
80% 80% 80% 80% 80%
  6. 8. 2012, 7:29
Nevím, ale pořád zastávám názor, že je tato kniha lepší než film. Není to žádný zázrak, ale nezdá se mi to ani nijak extra zlé. Zajímavý námět, občas nějaká ta chvíle napětí... Pro mě byl zklamáním snad jen konec - také jsem čekala nějaké nadpřirozené síly.
trilji
80% 80% 80% 80% 80%
  19. 3. 2012, 14:58
No čekal jsem že tu Renatu zabilo něco jiného, třeba něco nadpřirozeného. Trochu mě zklamalo že to byla ta Lucie ale i tak je to celkem dobrá knížka.
Pisjutynka
0%
  16. 6. 2012, 20:37
Příšerná knížka. Při jejím čtení dávali bohužel v televizi i filmové zpracování, tak jsem to nevydržela a podívala jsem se. Po shlédnutí filmu jsem už ani těch pár stránek nedočetla a rovnou jsem knihu založila co nejdál do knihovny.