Zdraví zabíjí

Originální název: Survival of the Sickest

Dokořán - 2008
ISBN: ISBN 978-80-7363-217-5

Dokořán (2008) ISBN 978-80-7363-217-5 256

Nemoci obvykle považujeme za svoje úhlavní nepřátele. Představují zhoubnou přírodní sílu, která nám může život nejen znepříjemnit, zkrátit, či nás o něj rovnou připravit. To ovšem platí pro jednotlivce, u velkých skupin tomu může být úplně jinak. Odborník na evoluční medicínu Sharon Moalem nám zde čtivě a srozumitelně vysvětluje, proč některé zdravotní stavy, které dnes považujeme za nemoci, byly pro naše předky učiněnou spásou - pomohly jim přežít nejrůznější pohromy a změny životního prostředí. Choroby jako cukrovku, anémii, malárii či rakovinu ukazuje z úhlů, o jejichž existenci neměla dosud většina z nás ani ponětí. Zdraví zabíjí je kniha plná překvapivých a zcela nových pohledů nejen na nemoci a jejich příčiny, ale také na obecný vztah člověka a prostředí, které ho obklopuje. (Založil/a: TrissRc)

Sharon Moalem Sharon Moalem

Tardis
  12. 7. 2015, 18:24
Informativní, čtivé, úžasné, překvapivé. Vhodné čtení pro laiky, kteří chtějí trochu víc rozumět genetice.