Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Doktore, to byste se divil!

92%
5 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Doktore, to byste se divil! Originální název: An Irish Country Girl
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Nejnovější vydání:
Leda - 2011
ISBN: 978-80-7335-277-6
Počet stránek: 312
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 22x v přečtených
v knihovně 10x v knihovně
k přečtení 12x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Leda (2011) 978-80-7335-277-6 312

Čtenáři románů Patricka Taylora znají Kinky Kincaidovou jako pohodovou hospodyni, která se stará o dva často velice přepracované doktory. Příhody, které prožívá v malebném irském městečku Ballybucklebo, jsou tak opravdické, jako by tady žila odjakživa.
Zdání však klame. Naše milá Kinky se narodila a vyrůstala jako Maureen O'Hanlonová na farmě v hrabství Cork. Jako malá měla hlavu plnou snů, velké romantické srdce a k tomu zdědila po své matce zvláštní dar vidět "za život?" do říše tajemných sil - dobrých i zlých duchů a jiných kouzelných bytostí, jejichž srdceryvný nářek zaslechla kdysi poprvé za jedné zasněžené noci… Z dívenky vyrostla mladá sebevědomá slečna, která se nechce kvůli lásce vzdát svých snů a plánů. Roztáčí se napínavý příběh, ve kterém svou roli sehrají i staré irské legendy, příběh, který dívku nakonec dovede k poznání, že…
K jakému, to se dozvíte v knížce Patricka Taylora! (Založil/a: ave)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Rutsuka
60% 60% 60% 60% 60%
  17. 6. 2015, 20:36
Mám "doktorskou řadu" moc ráda, ale tenhle díl mě moc nebavil. Jednak tam na mě bylo moc nadpřirozena a jednak mě tak nějak celkově nezaujal ten děj. Lovestory, kde navíc bylo celou dobu jasný jak to dopadne. Ale jako nelituju toho, že jsem knihu četla, je to krátké a čte se to rychle a aspoň vím, jak se Kinky dostala do Ballybucklebo (což je ovšem až na poslední stránce :D ).
svobodka
100% 100% 100% 100% 100%
  2. 2. 2015, 11:09
Mám závažnou připomínku - jaký smysl má komentář, který opíše to, co je v anotaci knihy, pitiviere?!
marieke
100% 100% 100% 100% 100%
  24. 9. 2015, 13:42
Moc krásný příběh. Můj druhý ze série o doktorovi, kde tedy doktor a jeho pacienti nebyli :-D ale jelikož mám ráda mytologii, tak jsem si to přečetla. Teď vím něco o minulosti Kinky a těším se na další příběhy zase o ostatních.
MarieB
80% 80% 80% 80% 80%
  25. 1. 2016, 23:30
Doktoři si mne získali, ovšem bylo pro mne těžké po sérii vtipných a situačních "záležitostí" s očekáváním stejného náhle přeřadit na úplně jiné téma (tajemno...), které mám ovšem také ráda, ale tento díl by dle mého názoru mohl být jako naprosto samostatná kniha. U mne byl spíš problém, že jsem očekávala zábavu a ono to bylo jinak ;-).
Život Kinky je tu ztvárněn velice hezky a osobně jsem občas i knihu musela z přílišného mrazení odložit.
Takže být tam vykřičník a nápis "přeřaď na jinou notu", tak po ní sáhnu ve vhodnějším okamžiku, či náladě ;-).
pitivier
  2. 3. 2012, 22:48
Čtenáři románů Patricka Taylora znají Kinky Kincaidovou jako pohodovou hospodyni, která se stará o dva často velice přepracované doktory. Příhody, které prožívá v malebném irském městečku Ballybucklebo, jsou tak opravdické, jako by tady žila odjakživa. Zdání však klame. Naše milá Kinky se narodila a vyrůstala jako Maureen O'Hanlonová na farmě v hrabství Cork v Irsku. Jako malá měla hlavu plnou snů, velké romantické srdce a k tomu zdědila po své matce zvláštní dar vidět ,za hranice života', do říše tajemných sil - dobrých i zlých duchů a jiných kouzelných bytostí, jejichž srdceryvný nářek zaslechla kdysi poprvé za jedné zasněžené noci. Z dívenky vyrostla mladá sebevědomá slečna, která se nechce kvůli lásce vzdát svých snů a plánů. Roztáčí se napínavý příběh, ve kterém svou roli sehrají i staré irské legendy a pověry, příběh, který dívku nakonec dovede k poznání, že...