Zločin a trest

Zločin a trest Originální název: Zločin a trest

Mytago - 2011
ISBN: 978-80-254-9100-3

Mytago (2011) 978-80-254-9100-3 362

Už od devadesátých let hrají v České republice stovky lidí RPG hry, které jim umožňují prožívat příběhy ve světech fantazie (nejznámější z těchto her je Dračí doupě). Přesto teprve nyní vychází sbírka povídek, která představuje všechny významné české RPG projekty na jednom místě. Poprvé tak máte příležitost ochutnat, jaké příběhy můžete v herních světech od českých tvůrců prožít, s jakými bytostmi se v nich můžete setkat, kým se zde vy sami můžete stát.

Kniha však není určena jen hráčům - vždyť vyprávění příběhů je staré jako lidstvo samo. Společným tématem této sbírky je zločin a trest. A tak můžete napjatě sledovat, jak zestárlého vykradače hrobek dohánějí dávné hříchy, jak zlomyslní dokážou být britští skřítci nebo jak skončí setkání zraněného komtura rytířského řádu s ranhojičem, který má důvod s jeho léčbou příliš nespěchat. (Založil/a: Narmoria)

Lucie Lukačovičová Lucie Lukačovičová

Karel Černín Karel Černín
*1978

Čtec
  15. 7. 2014, 15:48
Výrazný počin z prostředí české fantasy a sci-fi (a neomezoval bych dosah jen na RPG). Nejvíce mi v paměti utkvěly povídky Hlasy mrtvých a Stíny Erinu (Vločka je fajn postava), přičemž za nejlepší považuji právě Hlasy mrtvých od Petra Dolníka. Pro větší objektivnost musím ale dodat, že je mi bližší svět fantasy než sci-fi, takže takto můj příspěvek berte.