Na horizontu pekla

Plus - 2011
ISBN: 978-80-259-0062-8

Plus (2011) 978-80-259-0062-8 420

Druhý svazek trilogie Město
Drsný městský thriller pro dospělé od autora úspěšné Demonaty. I v druhé knize Shanovy trilogie vládne Městu nelítostný Kardinál. Al Jeery byl po léta spolehlivým členem jeho osobní stráže, ale jeho loajalita se začíná drolit při vyšetřování brutální vraždy. Postupně odhaluje děsivá tajemství, která se dotýkají inckých zakladatelů města, samotného Kardinála, ale především pověstného zabijáka Paukara Wamiho. (Založil/a: Antonín)

RenataHopsinka
  15. 10. 2014, 16:34
Tento díl je daleko lepší než díl předchozí. Odehrává se ve stejné časové linii jako příběh Kapaka Raimiho. Je velmi zajímavé sledovat vztahy a život jednotlivých postav z obou knih, které mají vliv na děj v tomto příběhu.
Manon
  16. 12. 2013, 11:51
Řekla bych, že dvojka je ještě lepší. Určitě mě bavil nový pohled na příběh, od jiné postavy na to má čtenář jiný náhled a to je zábavné.
Simmi1
  30. 1. 2014, 9:55
Pro mě osobně byl příběh Kapaka Raimiho lepší. Ve dvojce to Darren trochu překonbinoval, nevěděla jsem jestli se mám dřív soustředit na Paukara Wamiho, vilaky nebo Ala. Přesto to byla nadprůměrná knížka.
Ann-K.
  5. 5. 2015, 8:11
Nejdříve jsem byla trochu zklamaná, že to není pokračování prvního dílu a hlavní postavou není Kapah Raimi. To se ale brzy změnilo. Postava Alla Jeryho je stějně zajímavá (možná i zajímavější) jako jeho předchůdce. Až do poslední stránky jsem neměla ponětí, jak to tedy vlastně je :D Dále nemohu zapomenout na dokonalého Paukara Wamiho. Jsem jen ráda, že nejsem obyvatelem tohoto města:D Nechtěla bych ho potkat. Strukturou kniha připomíná detektivku, kde nechybí záhady, napínavost no a samozřejmě mrtvoly.
JarKun
  20. 11. 2016, 17:40
Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientoval, v jakém čase a mezi jakými hrdiny jsem se objevil, ale sepsat druhý díl jako paralelní jiný příběh dílu prvního mi nakonec přijde jako velmi odvážný a zajímavý počin. Z hlavního hrdiny Kapaka Raimiho je vedlejší postava, která se občas mihne příběhem, Al Jeery je přece jen o něco lidštější a může získat více sympatií. Děj a příběh měl šmrnc, hrdinové byli často zajímavější a sympatičtější, přesto všechno však díky této paralele chybělo větší množství napětí, protože některé zápletky už čtenáře nemohly překvapit. Přesto všechno se však velice těším na třetí díl.
Mark.
  2. 10. 2016, 13:04
Zprvu mne zarazilo, že děj bude probíhat stejně, jen z pohledu jiné postavy. I když se kniha odehrávala ve stejném čase, vůbec to neubíralo na zajímavosti. Jsem ráda, že zde byl otcovský vztah mezi hlavní postavou Al Jerry a postavou Paukar Wami. Wami mi z nějakého důvodu, přišel zajímavý. Někdy mi připadal, že se řadil na místo první hlavní postavy. Z pohledu detektivky kniha velmi dobrá, ale jako krvák - no až na tu hlavu v pokoji, mi to nijak zajímavé nepřišlo.
Propojení knih bylo velmi zajímavé a dobře sepsané. Celkem jsem zvědavá na 3. díl.
KaktuSs005
  27. 7. 2015, 17:30
Ještě lepší než první díl, a proto musím dát plný počet hvězdiček. Líbilo se mi, jak se příběhy navzájem mezi prvním a druhým dílem protínají. Závěr opět nečekaný. Priscillu jsem odhadla, ale to, že téměř za vše může nejlepší přítel Ala Jeereho, by mě nenapadlo. Už se těším, až přečtu poslední díl. :)