Rozkvétající žena (Příběh zasvěcení dívky v ženu)

Rozkvétající žena (Příběh zasvěcení dívky v ženu) Originální název: Flowering woman, moontime for Kory

DharmaGaia - 2006
ISBN: 80-86685-60-8

DharmaGaia (2006) 80-86685-60-8 67

Dívka Kora, přátelící se s delfínem, prochází vnitřními biologickými změnami za hluboké účasti moudrých žen. V době prvních měsíčků přijímá duchovní poučení o posvátnosti ženství.
Menarche neboli první menstruace je pro dívky tajuplnou branu, kterou vstupují do nové etapy svého života. Začíná období plodnosti, posvátného daru, kdy podobně jako Matka Země je prostorem umožňující růst všemu živému, stává se dívka ženou a matkou - prostorem k zasazení a růstu nové lidské bytosti.
V každé nové bráně by měli stát průvodci, kteří pomáhají novému příchozímu na jeho další cestě. Pro dívku procházející menarche by to měla být matka a starší ženy. Jenomže nelze předat neprožité, nelze předat něco, co mnoha ženám neměl kdo dát. A tak to, co bylo ve starých dobách v lidských komunitách samozřejmostí (průvodci a zasvěcování) nám dnes, v tzv. civilizovaném světě chybí a je příčinou našich pochyb, pocitů osamělosti a marnosti. K hlubším souvislostem se dostáváme postupně, mnohokrát napřeskáčku, ale přes všechny tyto překážky si každý z nás skládá mozaiku svého jedinečného života.
Jedním ze střípků této mozaiky může být zejména pro ženy tato knížka. Mladá dívka Kora užasle prožívá velkou změnu ve svém životě, svou menarche. Vedle ní stojí Selena, její milující maminka a především čtyři staré moudré průvodkyně a strážkyně, které ji láskyplně uvádějí do nového životního období. Kora není jen dívka v knize. Kora je v každé dívce a ženě a čeká, až bude uvedena do posvátných moudrostí a splní se jí její hluboká vnitřní skrytá touha.

copy from: http://www.kosmas.cz/knihy/132635/rozkvetajici-zena/ (Založil/a: maddean)