Skrytý svět šikanování ve školách

Skrytý svět šikanování ve školách

Podtitul: Příčiny, diagnostika a praktická pomoc

Originální název: Skrytý svět šikanování ve školách
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Portál - 1997
ISBN: 80-7178-123-1

Portál (1997) 80-7178-123-1 127

Nikdo a nikde není proti šikaně imunní. Šikanu popsalo na základě vlastních zkušeností několik největších spisovatelů minulého i našeho století – vzpomeňte jen na Musilovy Zmatky chovance Tőrlese zachycující poměry panující v kadetce rakousko-uherské armády v Hranicích na Moravě i geniálního Musilova odhadu, že jde o kořeny fašismu. Krásná i méně krásná literatura jsou však jen literaturou, kterou vracíme do knihovny. Kolářova kniha je opakem – je skutečností, která se na nás bude z knihovny trvale dívat, připomínat se, tahat ty vnímavější z nás za rukáv a říkat třeba – jdi se tam znovu podívat, promluv s těmi dětmi, nenech bujet zlo, nenech ublížit slabším a menším.

Každá dětská duše, kterou tato nenápadná knížka pomůže zachránit, by měla být autorovi vděčná, přestože se třeba nikdy nedozví, že někdo takový byl a dal mu dvacet let svého života (Založil/a: carott)