Lovec

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Domino - 2011
ISBN: 978-80-7303-643-0

Domino (2011) 978-80-7303-643-0 466

Henry Loving se živí jako „lovec“. Zákazníci si ho najímají, aby vymohl informace od vytipovaných osob, a Loving ke splnění svého úkolu neváhá použít jakýchkoli prostředků, včetně únosů, mučení nebo vraždění rodinných příslušníků svých obětí.
Nyní se stal terčem Lovingova zájmu detektiv washingtonské policie Ryan Kessler. Ochrana rodiny Kesslerových je svěřena agentovi Cortemu ze speciálního Oddělení strategické ochrany, muži pevných zásad a brilantnímu stratégovi, který velmi dobře ví, jak brutální dokáže Loving být: před šesti lety totiž „lovec“ zavraždil člověka, který byl Cortemu velmi blízký.

Zatímco v rodině Kesslerových sílí úzkost a napětí, vyhrocuje se i spor mezi ochráncem a lovcem. Corte nasazuje svůj brilantní úsudek, ale Loving jako by byl stále o krok před ním. Pozvolna se přibližuje ke své oběti a Corte musí učinit těžké rozhodnutí: má za každou cenu chránit své svěřence, anebo by je měl v zájmu osobní pomsty vystavit nebezpečí a udělat z nich živou návnadu? (Založil/a: Radunka)

illy
  22. 5. 2013, 8:41
Ne. Nějak si s autorem přestávám rozumět. Hlavní hrdina na dvacáté straně: "Naučil jsem se přijímat vítězství pokorně a velkomyslně, kterýžto návyk jsem si přenesl i do profesionálního života......když umí člověk šlechetně vítězit, získává tím drobnou psychologickou výhodu, jakmile se v budoucnu utká se stejným soupeřem." po tomhle začínám okamžitě fandit padouchovi. I když profesionál, působí hlavní hrdina samolibě a nesympaticky - asi jako Horatio v "Kriminálce". Pro mě podprůměr.
ondrasek
  17. 7. 2013, 7:03
Lovec je detektivní thriler se vším všudy - perfektní zápletka, akce, svižné dialogy - stále je co číst. Proč tedy nedám plný počet? Jednoduše za délku knihy. I když je to čtivé, tak na detektivku je to sakra dlouhé a já se chci dozvědět dříve než za téměř 500 stran, kdo je vrah. Taková třístovka by byla ideální.
A je taky fakt (jak píše illy), že hlavní hrdina nepůsobí nijak sympaticky.
maurarita
  25. 7. 2015, 10:40
Dobrý triller ,napětí je stále na vysoké úrovni a místy ještě vystupnováno k maximu.Tajemství nelze snadno odhalit a konec je dost překvapující.
XZvire
  26. 10. 2013, 20:39
Dlouho jsem se přemlouvala začít číst, protože jsem o tom nečetla moc dobré recenze a ani známým tento styl moc nesedl.. Obávala jsem se zbytečně, kniha se mi moc líbila. Nebyla to úplně klasická Deaverovka, byla to příjemná změna.
Hazakiros
  11. 11. 2013, 13:14
Deaver si opět trochu odskočil a celkem dobře to zvládl. Ačkoli tato kniha nedosahuje kvality, na níž jsem zvyklý z Rhymeovek, přesto jde o zdařilé dílko. Samolibost hlavního představitele vůbec není na škodu .
JarKun
  19. 5. 2013, 13:19
Trochu jiný Deaver, možná proto osvěžující. Člověk si odpočinul od Lincolna, Amélie i Kathryn a mohl obdivovat precizního Corteho i chladného frajera Lovinga, kterému to opravdu hodně pálí.
Adam Walder
  5. 4. 2012, 0:47
Knížka se čte docela dobře, podrobným popisem myšlenkových chodů hlavního hrdiny se trochu vzdaluje běžné Deaverovce. Popisuje hru na kočku a na myš mezi ochráncem svědků v programu pro utajení a elitním lovcem (zabijákem) těchto svědků. Knížka není špatná, ale něco jí trochu chybělo, aby se mi zapsala hlouběji do povědomí a déle tam vydržela. P.S. i když Loving je těžký frajer, v reálném životě by ho museli už při první jeho akci chytit.
Peeters
  11. 4. 2012, 7:10
Toto byla první Deaverovka, kterou jsem měl chuť už v půli knihy odložit a nevracet se k ní. I když jsem na tomto autorovi vyrostl, tak mi připadá, že zde překombinoval kombinované a již nezbyly síly na vytříbenost pointy. Některé pasáže jsou zcela nerealistické, začínají se i opakovat postupy myšlení vrahů (nastražená bomba), ale co mně skutečně vadilo, byl nápad psát knihu v první osobě stylem "mám pět kuliček v ruce, kolik mám v ruce kuliček? Tři. Jak to? No já jsem Vám neřekl, že jsem si 2 strčil do kapsy." Jeffery, budu se těšit na další tvé dílo, ale tady slabých 60% a vykřičník k tomu!
Ari
  15. 1. 2012, 19:43
Tentokrát mě autor trochu zklamal, snad to bylo výběrem tématu, které mi nebylo až tak blízké:-)