Tramín s příchutí krve

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Moba - 2011
ISBN: 978-80-243-4489-8

Moba (2011) 978-80-243-4489-8 222

Kriminalista kapitán Otakar Kuba vyšetřuje násilné trestné činy už dvě desítky let. Je unavený a zvažuje odchod na zasloužený odpočinek. Ale ještě než se definitivně rozhodne, chce využít svoji dovolenou k odpočinku v rodném vinařském kraji a jak doufá, daleko od všudypřítomného zločinu. Ale ani kraj písniček a vína není násilí a zločinu ušetřen.

Při návštěvě vinného sklípku u dávného kamaráda Vojty se objeví neznámá, záhadná a krásná dívka, která se představí jako Lucie. Lehce s muži zaflirtuje, vypije pár skleniček tramínu a zase zmizí do noci. Zanedlouho poté je však nalezena nedaleko sklípku mrtvá... Rozjíždí se kolotoč vyšetřování a dovolená kapitána Kuby se mění v obyčejnou pracovní rutinu, vyvstává spousta otázek, na které je nutné odpovědět. Kdo je krásná dívka, kterou nikdo ve vesnici nezná? Odkud se tam vzala a proč? A kdo a z jakého důvodu ji zabil? (Založil/a: al-ma)

Dumbicek
  11. 1. 2016, 12:12
Taková příjemná detektivka na čtení. Hlavní hrdina mi přirostl celkem k srdci a danou oblast mám strašně ráda. Nebylo to žádné drama, ale moc dobře se mi to četlo. Takže určitě sáhnu i po dalších knihách.
Marta007
  19. 2. 2016, 8:48
Obsahuje spoiler spoiler Tato kniha mi přišla z celé série nejvíce povedená. Je v ní nejméně trapného špičkování a nejapného filozofování plného otřepaných frází. Tento díl jsem četla jako druhý ze série čtyř, a proto mi ještě nezačala vadit výrazná typizace postav, která se prolíná celou sérií: krásná blonďatá drzá mladá žena (zpravidla budoucí zavražděná), problematický syn (zpravidla vrah), utrápená matka, bodrý zámožný vinař (správný chlapík, který podporuje své chudé příbuzné s problematickým synem) apod. Samozřejmě v rámci jednotlivých dílů dochází k drobným změnám. Čte se to dobře, dokud si člověk tyto nešvary nezačne uvědomovat.