Codex regius

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Moba - 2011
ISBN: 978-80-243-4495-9

Moba (2011) 978-80-243-4495-9 311

Mladý Islanďan Valdemar se vydává v padesátých letech studovat do Kodaně. Chce se zabývat středověkými rukopisy. Profesor, kterého mu doporučili, je však podivín a zcela evidentně něco skrývá. Valdemar se však přesto nechá přemluvit, aby mu pomáhal při pátrání po rukopisech. Oba muži se vypraví přes půl Evropy na dobrodružnou cestu, během níž dávají v sázku svůj život, neboť existují lidé, kteří jsou ochotni jít kvůli kulturním pokladům nevyčíslitelné hodnoty přes mrtvoly... (Založil/a: al-ma)

Pend
  2. 9. 2014, 11:29
Indridason by se měl držet detektivky. Tento jeho pokus o thriller ala Dan Brown je přinejlepším průměrný. Hlavní hrdinové se chovají jako naprostí amatéři, atmosféra žádná - jak by mohla, když většinu knihy stráví cestováním (hlavně do Německa). Samozřejmě Indridason psát umí, o tom žádná.
Elleyne
  13. 11. 2014, 23:29
Souhlasím s předchozím komentářem. Také jsem od knihy očekávala víc. Naštěstí to bylo psáno celkem čitelným stylem.
Kebab Bursa
  1. 3. 2015, 14:36
Snad ani není možné, aby se Indridason neinspiroval Danem Brownem, jen kulisy v tomto případě tvoří prostředí Dánska, Islandu či Německa. Tradici severských detektivek zase drží pohled zpět do období Druhé světové války. Po většinu knihy jsem necítil to správné napětí jako při čtení předchozích románů, na druhou stranu mě četba donutila ověřovat si fakta, jestli opravdu něco jako Codex regius existuje, jestli Island má svého držitele Nobelovy ceny apod.