Můří deníky

Originální název: Moth diaries

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3181-5

Knižní klub (2011) 978-80-242-3181-5 224

Děsivý debut mladé autorky, napsaný perfektním gotickým stylem, to jsou Můří deníky. Skutečně napínavý a originální příběh vytvořila Rachel Kleinová.

Šestnáctiletá hrdinka po tatínkově sebevraždě přijde o důvěrníka i oporu. Matka, utápějící se v žalu, ji posílá do internátu a dívka ztrácí i domov. Na své skutečné i vymyšlené problémy hledá odpovědi v knihách a ve vzpomínkách na otce. Vlastní úvahy a pohled na svět svěřuje stránkám deníku.
Mezi starými zdmi internátní školy a nevlídnými vychovatelkami si vytvoří nádherné přátelství s Lucy, ale i tuto idylu naruší příchod nové spolužačky. Ernessa je záhadná a neuvěřitelně náladová osoba. Má nepřirozeně bledou kůži a hypnotické oči. Kolem ní víří síť temných zkazek o zlověstných neštěstích, ve kterých hraje Ernessa hlavní roli. Náhle dojde k záhadnému úmrtí a vztahy mezi děvčaty na internátě zmrznou na kámen.
Stojí za nehodami tajemná Ernessa? Je to jen chladná mrcha nebo zákeřná upírka? „A nefantazíruji náhodou?“, ptá se sama sebe autorka Můřích deníků.

Nejtajnější myšlenky a fantazie šestnáctileté "můry" (Založil/a: Judyth)

Lalaine
  27. 10. 2014, 8:17
Musím říct, že mě kniha vtáhla do děje tím, že byla psaná formou deníku. Deníky já prostě zbožňuju. Překlad knihy byl perfektní, plný slovní zásoby a pisatelka psala opravdu zajímavé zápisy. Líbilo se mi, že jsem do samého konce knihy nevěděla, jak to tedy je a... čtyři hvězdičky dávám za to, že vlastně ani nevím, jak to skončilo. :-D Ke konci to bylo už nad moje síly chápání a opravdu jsem netušila, kdo je tedy vrahem všech obětí. Trošku jsem i polemizovala nad tím, že je hlavní postava schizofrenička a její druhá osobnost je Ernessa, ale... jo... prostě nevíte nakonec, co je skutečnost a co je lež. :-D
Laděnka Šušu
  31. 1. 2014, 16:37
Velmi zajímavé dílo, psané formou deníku hlavní postavy, mysteriózní, v podstatě jsem ani nepochopila, co se ale stalo, předpokládám, že Ernessa byl nejspíše upír, nebo něco podobného. Smrt Lucy neobjasněna, víme tedy, že nejspíše smrt zavinila Ernessa.
Kniha se mi líbila, je v ní tajemství, neobjasněno.
Film jsem shlédla až po přečtení knihy.
Dee-Dee
  7. 9. 2013, 22:24
Četla jsem to a absolutně vůbec se mi to nelíbilo, vážně doporučuji nečíst! Je to zbytečná ztráta času...
KapitankaNemo
  11. 2. 2012, 22:00
Tato kniha se dá vyjádřit pouze jedným slovem. A to tímto: Odpad. Trash. Мусор. Déchet. Abfall.
Murina22
  4. 1. 2017, 17:50
Já nevím jak ostatní, ale mě kniha zaujala. Ten mrak tajemnosti vznášející se nad příběhem mísený s dívčím světem. Ten pocit, kdy nevíte, jestli je to realita či plod fantazie. To se mi na knize líbilo, že příběh není daný, jestli je to tak nebo tak. Každý si může vytvořit vlastní názor, myšlenku, na to, jak to autorka vlastně zamýšlela. Takže za mě kniha určitě stojí za přečtení ;-)
holy
  14. 5. 2012, 23:07
Jeste sem nečetla knihu ale koukala sem se na film i když nebyl s titulkama ani s cz dabingem lecos se dalo pochopit tak mě zaujal že sem si hned odjednala knihu už se moc tesím až si ji přečtu!