Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Baletky v modrém

80%
4 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Baletky v modrém Originální název: Baletky v modrém

Nejnovější vydání:
Eroika - 2011
ISBN: 978-80-87409-10-7
Počet stránek: 182
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Eroika (2011) 978-80-87409-10-7 182

Kdysi, když chodily jako malé holky do baletu, byly nerozlučné kamarádky, Vyžle a Fazole. Už v té době se kolem nich a s nimi děly věci, které nepřísluší řešit malým dětem… Po více než dvaceti letech potkáváme už dospělé ženy. Luďka pracuje jako psychoterapeutka v manželské poradně, i když má paradoxně sama partnerských problémů víc než dost. Heda se těší na první dítě, ale při tragické nehodě potratí a patologicky se upne na štěně, které jí pořídí manžel, aby se snáze vyrovnala s těžkou ztrátou.

Autorka rozvíjí propletenec lidských osudů několika velmi rozdílných postav, které jsou spojeny více, než si samy jsou ochotny připustit. Se značnou dávkou nadhledu a životní moudrosti zaznamenává a odhaluje ony neuchopitelné momenty vztahů a spojitostí, odkrývá polozapomenutá traumata a křivdy a dává čtenářům nahlédnout, jak značně mohou zasuté zážitky ovlivňovat postoje a osudy hrdinů v jejich dalším životě. Vykreslení psychologie postav, udržování napětí a překvapivá rozuzlení činí z prózy Blanky Kubešové výjimečný román přesahující rovinu intimního příběhu do výpovědi o celé společnosti. (Založil/a: al-ma)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Introvert
80% 80% 80% 80% 80%
  21. 8. 2016, 0:49
Kniha začíná docela obyčejně. Neubráníte se, abyste si nekladli otázky - proč tyto postavy dělají takovéto věci, vždyť to nedává smysl... S každou další kapitolou se však poodkryje kousek minulosti, která ovlivňuje jejich současné chování a vy máte čím dál větší problém knihu odkládat. Stavbu děje bych připodobnila k vyvolávání černobílé fotografie, kdy vám z ničeho začínají vystupovat kontury obrázku, který se stává zřetelnějším a zřetelnějším...
Plastický, velmi dobře propracovaný příběh. Zajímavá autorka.
ssuva
  18. 3. 2013, 8:59
Po přečtení dvou ukázek (http://czechfolks.com/plus/ads/Baletky_v_modrem.swf) jsem si šla knihu hned dát do těch, které budou stát za přečtení.