Chci tě zpátky, i když tě ztratím

Chci tě zpátky, i když tě ztratím Originální název: Chci tě zpátky, i když tě ztratím

Eroika - 2011
ISBN: 978-80-87409-07-7

Eroika (2011) 978-80-87409-07-7 247

Neobvyklý komorní příběh nás přivádí do vnitřního světa mladé ženy, úspěšné televizní moderátorky pocházející ze smíšené česko-slovenské rodiny, která se po autonehodě ocitla v nemocnici. Kromě vážných potíží fyzických si nese i postižení psychické. Po poranění hlavy trpí afázií, při zachování intelektu a myšlení není schopná hovořit, číst ani rozumět mluvenému slovu. Její stav se má časem při odborné péči zlepšovat, ale to zatím pacientka nechápe. Bohunka má dvě krásné malé děti, manžel je dlouhodobě na stáži v Americe. Jenže s ní teď nejsou ani děti, ani manžel, jen ji neustále navštěvuje její matka, nerozumí jí, a najednou si ji, stále ještě neschopnou komunikace, odváží do rodného slovenského domu. Bohunce se vracejí všechna příkoří z dětství, nechápe, co se děje, trpí představou, že ji matka unesla, aby ji vzdálila od rodiny...

Nedílnou rovinu tvoří vzpomínky hrdinky na období rozpadu Československa, který v mnoha souvislostech nesmazatelně ovlivnil osudy všech postav příběhu.

Mnohovrstevnatá próza vypráví o cestě ze slávy do nemohoucnosti, o boji s těžkým postižením, ale hlavně o ztrácení a znovunalézání cesty k matce, manželovi a dětem. (Založil/a: al-ma)

Mariana Slanská Klúz Mariana Slanská Klúz

cisty
  20. 4. 2014, 7:10
Pro mne hlavně zpočátku poněkud nesrozumitelné. Při čtení recenze jsem si představovala něco více čtivého, poutavějšího. Téma výborné, zpracování nic moc.