Originální název: Haló, Jácíčku

Grantis (2004) 80-86619-06-0 79
Albatros (1984)
Albatros (1972)

Podtitul: Kniha o velikém přátelství

Kniha o zajíčku Jácíčkovi a jeho kamarádce veverce, kteří spolu skáčou po lese, louce a mechu, vypravuje jejich poutavé příběhy plné situací, se kterými se běžně setkáváme, ale leckdy jim ani nevěnujeme pozornost. Nepochopení, předsudky, potřeba přátelství a mnoho dalších věcí, nad nimiž by se dalo dlouze filozofovat, to vše je obsaženo v této nádherné knize. Je psána velmi prostě, a přitom neuvěřitelně poutavě. (Založil/a: mvesper)

Introvert
  16. 9. 2016, 23:19
Já, ač dospělá, jsem touto knížkou naprosto okouzlena. Opravdu mě to bavilo, příběhy jsou vtipné i dojemné a v záplavě dětské literatury tolik, tolik jiné...
Jsem moc ráda, že jsem ji objevila právě teď, kdy je pro mě hledání dobrých knih pro děti aktuální a těším se na reakce...
hous.enka
  1. 6. 2016, 15:32
Takhle zenovou knížku jsem tedy ještě nečetla. Nevěřila bych, jako moc mě Jácíčkovy příběhy pobaví a s jakým neuvěřením budu žasnout nad světem na lesní mýtině. Svým způsobem je Jácíček ještě naivnější jak medvídek Pú a pointy jednotlivých příběhů jsou takové, jako by je vymyslelo Prasátko. To, co funguje u Púa, tady chybí: lehkost, dobrodružství, poučení. Anebo to v Jácíčkovi já neumím najít, nevím.
drussila
  17. 5. 2016, 18:20
Ten, kdo si myslí, že Haló, Jácíčku, je dětská knížka, se šeredně mýlí! Je to kniha ZENOVÁ! Právě dnes jsem ji ulovila v prvním vydání (1972) v naprosto fantastickém stavu. Kochám se. Je mrzké, jak je nedoceněná. ČTĚTE PROSÍM!!!!