Achnatonův poklad

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-367-8

BB art (2013) 978-80-7461-367-8 336
BB art (2011) 978-80-7461-000-4 333

Obálkový podnázev: tajemství dávných náboženských sekt lákají k odhalení

Druhá kniha série Daniel Knox.

U trhovce na jedné prašné alexandrijské ulici objeví egyptolog Daniel Knox víčko keramické nádobky, do níž prastará sekta esejců ukládala náboženské svitky. Co dělají svitky od Mrtvého moře v Egyptě? Snaha najít odpověď na tuto otázku Knoxe zavede na dobrodružné pátrání po židovské sektě, ovšem do cesty se mu postaví fanatický duchovní Ernest Peterson. Při jejich střetnutí je zabit egyptský archeolog a na Knoxe padne podezření, že je zodpovědný za jeho smrt. Jako by to nestačilo, Knoxova přítelkyně Gaille, která pracuje na jiných vykopávkách, kde se objevují náznaky spojení egyptského faraona Achnatona a Mojžíše, se stane obětí únosu a Knox ji musí za každou cenu osvobodit. (Založil/a: al-ma)

Will Adams Will Adams
*1963

Ducii
  20. 4. 2014, 11:17
Příběh byl velmi napínavý, nemohla jsem se odtrhnout. Děj měl spád. Jediné co mi vadilo je naprostá nereálnost takového příběhu - ani né tak ty teze, že by Achnaton byl Mojžíš, nebo dokonce Adam atp. (ostatně to omýlají mnozí a nikdo to sice nepotvrdil, ale ani nevyvrátil), ale spíše ta souhra příběhů, která není pravděpodobná - Knox a víčko od nádoby, které ho zavede na Petersonovi vykopávky a shodou náhod jeho přítelkyně zrovna jede do Amarny a shodou náhod se oba dostanou do maléru a zrovna ve stejnou dobu. To je prostě nereálné.. autor v tomhle možná až moc kombinoval až překombinoval.