Skandál

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-338-8

BB art (2013) 978-80-7461-338-8 311
BB art (2011) 978-80-7381-988-0 311

Na obálce pod názvem: dvě pomstychtivé ženy, jeden velmi nešťastný muž...

Bývalá studentka a bývalá manželka cambridgeského profesora plánují, jak se pomstít člověku, který jim způsobil tolik trápení. Obě jsou rozhodnuté dosáhnout toho, aby profesor litoval chvíle, kdy se jim zapletl do života.
Sasha Millerová je talentovaná studentka fyziky na univerzitě v Cambridge s velice slibnou budoucností. Je také velmi krásná a nezkušená. Toho využije její učitel Theo Dexter. Je sice ženatý, ale zpestřuje si život vztahy s pohlednými studentkami. Když mu Sasha ukáže výsledky své práce v laboratoři, okamžitě pozná zárodek převratné teorie, která by mu mohla přinést uznání mezi kolegy a umožnila mu proniknout i do světa médií, a její myšlenky si bezostyšně přivlastní. Při sporu, k němuž dojde, se vedení koleje postaví na jeho stranu a Sasha musí ze školy odejít. Rozhodne se odjet do Ameriky a věnovat se studiu ekonomie.
Do Ameriky přijede i profesor Dexter, jehož kariéra slibně stoupá a manželka už se mu nehodí do jeho hvězdného života.
Sasha je v novém oboru úspěšná, ale nedokáže se zbavit myšlenek na pomstu. Dlouho nemůže přijít na to, jak profesorovi zasáhnout do života stejně bolestivě jako on jí. Spojí se s jeho bývalou manželkou a rozhodne se udeřit na nejcitlivějším místě. Podaří se jí to? Dokáže se potom soustředit na vlastní život? (Založil/a: al-ma)

Knihomolka
  26. 5. 2015, 16:17
První kniha co jsem od autorky četla a musím říct že se mi moc líbila. Akademické prostředí je atraktivní a Theo je opravdu "slizoun" u kterého se člověk nemůže dočkat jeho pádu. Krásnou druhou linkou je příběh Theovy manželky a hledání jejího štěstí - lidsky je tato postava pro mne mnohem zajímavější, neboť pomstou posedlá Sasha (byť oprávněnou pomstou) působí místy spíše jako robot než člověk.