Ozvěna

Ozvěna Originální název: Ozvěna

Motto - 2011
ISBN: 978-80-7246-577-4

Motto (2011) 978-80-7246-577-4 214

Obálkový podnázev: Příběh první nositelky Nobelovy ceny za mír : historický román

Komtesa Kinská se narodila v Čechách a mládí – dosti bouřlivé – prožila v Rakousku. Po počátečních pěveckých neúspěších a nešťastných láskách přijala místo guvernantky v zámožné rodině Suttnerů, které však musela kvůli milostnému románku se synem svých zaměstnavatelů opustit. Po krátké pařížské epizodě s Alfredem Nobelem se tajně provdala za barona Suttnera a utekla s ním na Kavkaz. Tím ovšem pestrý život této neobyčejné ženy zdaleka nekončí... (Založil/a: al-ma)

marta-b
  4. 7. 2014, 15:54
Zajímavě napsaný životní příběh pacifistky a spisovatelky Berty von Suttner. Bavilo mě číst si hlavně o jejím mládí, protože toho zažila poměrně hodně a i dost dobrodružství na její dobu pro ženu dost netradičního. Její život v pokročilejším věku byl pro mě zklamáním, ale za to nemůže autorka této knížky. Za to může ten, za koho se vdala :o)