Hodina tance a lásky

Hodina tance a lásky
Originální název: Hodina tance a lásky

Větrné mlýny - 2015
ISBN: 978-80-7443-125-8

Větrné mlýny (2015) 978-80-7443-125-8 293
Odeon (2008) 978-80-207-1279-0 224

Příběh mladé Němky, která přijede k rodičům do Terezína, kde je její otec velitelem. K narozeninám jí darují hodiny tance s maďarskou primabalerínou, která byla kvůli tomu vytažena z transportu... (Založil/a: Monty)

lensha95
  11. 2. 2013, 21:31
Pohled na druhou světovou válku z druhé strany. Kniha zabývající se otázkou, kdo je vlastně "ten špatný", tím, že záleží na úhlu pohledu. Zaujal mě konec, kde autor přímo vyjadřuje své myšlenky.
marta-b
  14. 4. 2010, 21:13
Úžasná knížka, která se dívá na věci kolem koncentračních táborů a transporty židů očima mladé Němky, která i když měla otce vysokýho oficíra SS, tak vůbec netušila, co se za zdmi ghetta děje. Je zajímavý sledovat, jak se její vztah k otci mění a jak se snaží praktiky SS omliuvat jenom proto, že se zamilovala do mladého "cherubína". Doporučuju!
Lilithen
  6. 5. 2012, 10:23
Obvykle se píší knihy ukazující, jak viděly koncentrační tábory a nacismus jejich oběti. Tato kniha je zvláštní tím, že zprostředkovává názory a dojmy dcery nacistického pohlavára, můžeme se tak dočíst pohled z poněkud opomíjené strany. Kniha se mi líbila, na zvláštní styl psaní (přímá řeč bez uvozovek atd.) jsem si zvykla, jen mě poněkud zklamal konec - čekala jsem vyvrcholení vztahu s "cherubínem" nebo alespoň podrobnější popis jejich odloučení.
maris
  25. 7. 2012, 0:40
Příběh, který donutí k zamyšlení nad tím, kdo jsou vlastně ti špatní v jakýchkoli totalitních režimech. Nebo jsou špatní všichni? Nebo nikdo? Kniha navíc ukazuje, jak je snadné a hlavně přitažilivé a pro většinu lidí ne příliš ovlivnitelné podlehnout ideologii. Pořád jde o tytéž lidi, byť jsou jednou v takových a podruhé v onakých barvách. A je určitě zajímavé se prostřednictvím hrdinů této knihy podívat na všechno z druhé strany, tedy z pohledu lidí-Němců a následně si to celé vztáhnout na sebe a na režim, který u nás následoval. Najdeme, jak píše i Pavel Kohout v závěru knihy, řadu paralel. Knihu rozhodně doporučuju - když nic jiného, tak stojí za přečtení samý závěr, v němž příběh knihy plynule přechází v doslov autora.