Historie srdce

Historie srdce Originální název: Hjertet

Kniha Zlín - 2011
ISBN: 978-80-87497-40-1

Kniha Zlín (2011) 978-80-87497-40-1 289

V centru pozornosti neobvyklé knihy norského profesora Oleho Martina Høystada stojí srdce jako kulturní fenomén. Autor sleduje jeho vnímání v prvních písemných kulturách Blízkého východu, v antické filozofii a v Bibli, vydává se po stopách arabského vlivu na rytířskou kulturu vrcholného středověku, aby zachytil okamžik zrození toho, co si Evropané hýčkají dodnes - romantické lásky, jejímž nositelem je právě srdce. Od renesance a lámání srdcí u Shakespeara dospěje až k romantismu a své vyprávění zakončí u role, kterou má srdce v dnešní společnosti. Srdce není jen orgánem lidského těla, bez nějž nelze žít, ale i reprezentací naší duševní existence. S pečlivě vybranými příklady a schopností odhalovat dosud netušené souvislosti je kniha napínavým čtením pro každého čtenáře, který se nechá fascinovat autorovým nadšením a jeho širokými znalostmi.\r\nKniha byla vydána v 18 zemích celého světa, v češtině vychází překlad jejího nového rozšířeného vydání z ledna 2011. (Založil/a: zichisek)

zichisek
  11. 12. 2011, 9:49
Když jsem si tuto knihu vybírala, bylo to v první chvíli zejména díky její obálce. A tato strategie mě opravdu nezklamala. Na první pohled se zdá kniha složitou a nezáživnou. Opak je však pravdou. Sama jsem se do ní začetla a nemohla se od ní odtrhnout.I když literatura faktu nepatří k mým oblíbeným, řadím tuto knihu k velmi zajímavým a čtivým.