Hřích a vina

Hřích a vina Originální název: Sin & guilt

Turija Press - 2007
ISBN: 978-80-254-0693-9

Turija Press (2007) 978-80-254-0693-9 95

Kdo by neznal ten nepříjemný pocit, pochybnosti, že jsme udělali co jsme dělat neměli nebo neudělali co jsme udělat měli. Pocit nenávisti, že někdo udělal něco nám, případně neudělal něco co měl pro nás udělat. I mnoho let může tento pocit doslova otravovat naší mysl a v našem životě jehož základem jsou mezilidské vztahy je každý den, každou hodinu mnoho příležitostí, aby se tyto negativní pocity v naší mysli hromadily a odebírali nám zbytečně energii čelit životu se všemi jeho radostmi a s starostmi.Tyto pocity zná určitě každý člověk. Ten kdo se navíc snaží hledat štěstí, smysl života prostřednictvím duchovní disciplíny, je s pocity hříchu a viny konfrontován snad ještě mnohem více, protože každá duchovní stezka, každý systém víry obsahuje většinou dlouhý seznam toho co je třeba dělat a toho co se dělat nesmí. Nedokonalá lidská bytost nutně často selhává při plnění těchto požadavků a pocity viny z toho vznikající jsou často velmi frustrující. (Založil/a: vladislaus)

Ramesh S. Balsekar Ramesh S. Balsekar
*25.05.1917 - †27.09.2009