Louis de Funés Lidé jsou komedianti, my jsme herci

Originální název: Louis de Funés Lidé jsou komedianti, my jsme herci

XYZ - 2007
ISBN: 978-80-87021-96-5

XYZ (2007) 978-80-87021-96-5 361

Četntík ze Saint-Tropez, Fantomas, Křidýlko nebo stehýnko, Oskar, Velký flám, Piti piti pa, Smolař... to jsou filmy, jimiž komik Louis de Funés oslovuje diváky na celém světe. Jeho gesta zlidověla, výroky z jeho filmů si lidé pamatují a baví se jimi dodnes. Funés se stal legendou. Ani Česká republika není výjimkou, naopak. Filmy Louise de Funése se prodávají na DVD a televize je pravidelně zařazuje do vysílání. Jak je to možné? Jsou Funésovy snímky skutečně tak kvalitní, byla jeho komika opravdu tak originální? A jaký byl vlastně Louis de Funés člověk? Zatrpklý samotář uzavírající se před veřejností do rodinného kruhu? Laskavý otec a příjemný kolega? Lakomec hromadící s harpagonskou vášní peníze a majetek? Na tyto a podobné otázky se pokouší nalézt odpovědi kniha Jiřího Žáka, který nejen poodhaluje nejintimnější zákoutí Funésova života, ale zároveň ho zařazuje do dobových souvislostí. Kromě osobního příběhu slavného komika tedy autor mapuje i poválečnou francouzskou kinematografii a společenské poměry, v nichž Funésovy filmy vznikaly. (Založil/a: Oskar)

Peter.Melon
  5. 4. 2013, 7:17
Kdo to je Louis de Funes?Na tuto a mnoho dalších odpovědí o životě tohoto francouzského herce se snaží najít odpověd tato kniha.