Dům Tibeťanky

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3136-5

Knižní klub (2011) 978-80-242-3136-5 446

podtitul: Sága jedné rodiny

Jen velmi málo znamenají pro mladou architektku Dolkar její kořeny, jež vězí v dalekém, tajemném Tibetu. Hlásí se sice k buddhistickým tradicím své rodiny, ale narodila se a vyrostla ve Švýcarsku a její matka Sönam s ní o vlasti a svém odchodu do exilu nikdy nemluví. Teprve když se Dolkar náhodou dozví o strašlivých jizvách na matčině těle a začne se vyptávat, Sönam se dceři svěří, že ji před útěkem z Tibetu krutě mučili okupanti.
V matčině vyprávění zvolna ožívá minulost, slavná a strašlivá zároveň, ale mnohé otázky zůstávají nezodpovězené. Postava babičky Longzely, jež kdysi jako uznávaná obchodnice se šperky a projela na koci celý Tibet, nabývá pro Dolkar stále většího významu. Pevně rozhodnutá odhalit pravdivou historii své rodiny se Dolkar vydává do Lhasy. Ale co tam nalezne? Zachovalý dům předků, nebo pouhý přelud? Potká konečně velkou lásku, nebo pouze její stín. (Založil/a: al-ma)

Federica De Cesco Federica De Cesco
*24.03.1938

dzejnak
  24. 4. 2016, 23:06
Nejdřív jsem se bála, že kniha bude moc popisná, občas to tak bylo, ale v průběhu mě kniha bavila a přečetla jsem ji rychle. Zajímavé téma Tibetu, s takovým tématem jsem se ještě nesetkala... Rozhodně stojí za to.
Mach
  2. 2. 2012, 13:41
Velice mě tato kniha zklamala,vůbec se mi nelíbila.Ale to je věc vkusu,v určitých částech kde se mluvilo a něco dělo,tak to bylo super,ale převažuje tam spís popis,jaké vztahy byly mezi čínou a tibetem...Taky moc popisu přírody a všeho,až mě to unudilo....nicméně jsem to zvládla jen do půlky a pak jsem to vzdala.....Ale věřím,že si tato kniha najde svoje čtenáře