Originální název: Past na kočku

ISBN: 978-80-7222-578-1

Víkend (2009) 978-80-7222-578-1 222
Víkend (2001)
Víkend (1996)

Johana, studentka pedagogické školy, se potácí od jedné starosti ke druhé: její rodina zrovna moc nefunguje, otec utápí životní nezdary v alkoholu, matka si chce ještě užít života i na úkor svých dětí, sestra Eliška, ve které má Johana dobrou kamarádku a přítelkyni, se musí vdávat a stěhuje se ke svému partnerovi, kde v područí panovačné tchyně není zrovna šťastná. Johana na všechno zůstává sama a kvůli svým mindrákům si připadá opuštěná a ztracená, a to i přes partu přátel, do které v rodné vesnici patří. Touží po velké lásce, v níž by našla vysvobození, a když se při jarním otevírání řeky objeví Dominik (ačkoli začátek není zrovna romantický), začne to být mnohem zajímavější a Johana věří, že našla toho pravého. Raději nevidí (nebo spíš nechce vidět), že se řítí do dalšího a tentokrát pořádného průšvihu... Holka do nepohody, jakou Johana je, se ale jen tak nevzdává.

Wajny
  10. 12. 2015, 9:30
Tuto knihu jsem bohužel nedočetla, kniha mi přišla pořád na jedno brdo. Hlavní hrdinka byla téměř bez sebevědomí a její neustále dolejzání mi lezlo na nervy. Skončila jsem někde v půlce a dál se mi nechce pokračovat.