Chladná krev

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Domino - 2011
ISBN: 978-80-7303-658-4

Domino (2011) 978-80-7303-658-4 403

Na podlaze ponurého bytu v New Orleans leží zmasakrované tělo mrtvé ženy. Vrah si je jist, že žádný svědek neexistuje. Netuší ovšem, že každý jeho krok sledovala jistá žena, která v době činu snila hrůzný sen ve své posteli na opačném konci města.
O několik týdnů později probere Olivii Bechetovou další děsivá vize. Nyní už si je jistá, že její sny nejsou nahodilé a že městem obchází sériový vrah. Když se obrátí na policii, detektiv Rick Bentz jí nevěří – a jeho přezíravou skepsi nenahlodá ani nález druhé mrtvé ženy, jež byla zavražděna přesně tak, jak to viděla Olivie ve snu.
Zatímco New Orleans paralyzuje přízrak nelítostného zabijáka, Olivia se trápí Bentzovou nedůvěřivostí a tím, jak silně ji detektiv přitahuje. Netrvá dlouho a do jejích snů proniknou vize o další vraždě. O vraždě, která teprve má být spáchána. A tentokrát Olivia nespatří pouze tvář oběti, ale i tvář vraha... a obě tváře jsou jí známější, než by si sama přála... (Založil/a: al-ma)

Sychar
  25. 3. 2016, 11:01
Je pravda, že některé pasáže v tomhle thrilleru jsou příliš obsáhle a mírně zavánějící nudou, přesto se jedná o velmi dobrou knihu s napětím a dobře promyšlenou zápletkou a překvapivým koncem. Lisa Jackson sice nepatří do mých TOP 10, ale na druhé straně mně ještě nikdy nezklamala.
Natalie55
  28. 4. 2014, 19:17
Knihy této autorky mám ráda, i když mi chvilkami připadají morbidní a přitažené za vlasy. Když nečekáte nic jiného než pobavení a napětí, jsou to výborné oddechovky. To platí i o Chladné krvi.