Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Miamský prostopášník

80%
4 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Miamský prostopášník Originální název: Miamský prostopášník

Nejnovější vydání:
XYZ - 2011
ISBN: 978-80-7388-611-0
Počet stránek: 118
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 1x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
XYZ (2011) 978-80-7388-611-0 118

Doktor Lamberk nás opět v předvánočním čase nezklamal a vydal svoji již pátou knihu. Kniha není silná co do objemu , zato její obsah je hutný.
Úvodní nostalgické , částečně i autobiografické vzpomínání na začátek lékařské kariéry v Čechách nás nenásilně a hladce přenese za oceán do nám již známé lékařské jídelny v miamské nemocnici kde se řeší téměř vše.
Tak se dozvídáme, že i tam jako u nás existují arogantní úředníci kteří chtějí měnit zdravotnictví o němž nic nevědí, že i tam se jako u nás se rozmáhá schůzování vznosně nazývané meetingy, že i tam existují problematičtí pacienti se kterými si musí profesionální zdravotník umět poradit. Nelze tedy jinak nežli souhlasit s autorem že : „Absurdit a blbosti je všude kolem dost.“
Jiří Lamberk je velmi vnímavým pozorovatelem i drobných a zdánlivě nezajímavých příhod které s denně kolem nás odehrávají . S dokonalým citem z nich umí vytáhnout to podstatné a vtipné do někdy i krátké anekdoty.
Zážitky z cestování jsou již nedílnou a snad i neodmyslitelnou součástí všech předchozích knih. Ani v tomto díle tomu není jinak. Dostaneme se s autorem k Mrtvému moři, do Antibes i do Argentiny, kde s humorem jemu vlastním líčí příhody, které v reálu jistě tak humorné nebyly.
Závěrem tedy parafrázuji z jeho knihy: Nechť dále jezdí autem bez střech, pije stará vína jí plesnivé sýry a píše dále. (Založil/a: Boris Kratochvíl)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace