Soma Secundarium

Originální název: Soma Secundarium

Mezera - 2011
ISBN: 978-80-87148-07-5

Mezera (2011) 978-80-87148-07-5 176

Barvitě fantazijní epizodický román Soma secundarium je po úspěšném debutu Nezahrada další knihou avantgardního českého autora. V této knize se s hlavním hrdinou Kocourkem podíváme do zdánlivě postapokalyptického světa snů a nočních můr, kde bizarnost přestává být deviací a stává se normou, ve které je člověk nucen žít. Tento román s prvky magického realismu je na české literární scéně naprosto ojedinělý a nenechá chladného ani náročného čtenáře. (Založil/a: michaelael)

René Vaněk René Vaněk
*31.04.1983

michaelael
  11. 12. 2011, 18:34
Druhou knihu mého velmi oblíbeného českého autora jsem zhltla doslova na posezení. Pitoreskní prostředí, zvrácení postavy, úchylný svět, řídící se naprosto absurdními pravidly. Hlavní hrdinou je chlapec Kocourek, který ve svém těle nosí siamské dvojče vlastního bratra, s nímž dokáže telepaticky komunikovat. Oba bratři se musí vyrovnat s odchodem svého učitele "Fanatika" a naučit žít v realitě, které vůbec nerozumí.