Prach snů

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Talpress - 2011
ISBN: 978-80-7197-426-0

Talpress (2011) 978-80-7197-426-0 912

Devátá kniha série Malazské knihy Padlých.

Ve válce prohrává každý. Tuto krutou pravdu lze spatřit v očích každého vojáka na každém světě. Do vyhnanství vypovězené malazské vojsko pod velením pobočnice Tavore se vydává z Lederu na východ přes Pustiny, kde má bojovat za neznámou věc s nepřítelem, jehož ještě nikdy nevidělo. Na osud, jaký čeká Lovce kostí, není žádný voják připraven a nedokáže mu vzdorovat žádná smrtelná duše - jejich nepřítelem je nejistota a jedinou zbraní proti ní je umíněná odvaha. Poslední velké vojsko Malazské říše je odhodláno k poslednímu hrdinskému boji ve jménu vykoupení. Mohou však být skutky hrdinské, když je nikdo nevidí? A může skutek, který nikdo nevidí, navždycky změnit svět? Osudy jsou zřídkakdy jednoduché, pravda nikdy není jasná, a jedinou jistotou je, že čas nikdy není na vaší straně. Karty z balíčku draků byly vyloženy, a přitom byla vypuštěna děsivá síla, již nikdo nechápe. Odpovědi na Lovce kostí čekají za Pustinami. (Založil/a: Antonín)

Richie
  2. 11. 2012, 14:45
Malazská armáda táhne k neznámému osudu. Osudu, který možná změní svět. Jen málo vyvolených si uvědomuje pravdu nebo aspoň část pravdy. V tomto devátém díle malazské ságy je vše ještě otevřené a vyvrcholení nastane v posledním desátém díle. Už teď se dá tušit, že bude opět monumentální.
Steven Erikson se vyjádřil, že rád píše tlustospisy. A je nutno říci, že to je dobře, protože je píše skutečně skvěle - i po 900 stránkách je mi líto, že jsem další díl už dočetl.
LuciusWlk
  5. 4. 2014, 16:46
Malazská sága tímto dílem vstupuje do velkolepého finále, rozděleného do dvou knih. Po Lederu se armáda pobočnice Tavore vydává na další pouť. Pouť do království Kolanse. Lovci kosti ale musí projít přes Pustiny, což vzhledem k sbíhání všech myslitelných sil právě do oblasti Pustin...Válka bohů, bezkonkurenční a oblíbené postavy, hromadné umírání a znovuzrození, obrovské válečné tažení, intrikování a postrkování. To vše jako příprava pro finále. Bitva o svět začala!
Všivák
  25. 11. 2015, 9:00
Nastalo sbíhání. Kniha postupem času sjednotí některé dějové linky. Stane se tím přímočařejší. A také jsou to pořádná jatka. Strhující závěr prodchnutý dvouma epickýma bitvama. Děj se nevyvíjí podle mých představ a já měl stažený žaludek a trochu i smutné srdce. Nicméně se těším na vyvrcholení. To jsem nějakých 200 stránek před koncem chtěl dát za utahanost o hvězdu míň. Tenhle příběh je ale neskutečně propracovaný.
colore
  19. 6. 2016, 16:20
To byl zase masakr! Narozdíl od osmýho dílu už je to zase zajímavý a já se bojím, že po posledním díle budu potřebovat ještě aspoň jedenáctej :)
Methat
  12. 6. 2015, 12:59
Posledný príbeh z Malazkej knihy Padlých rozdelený do dvoch kníh. Čo dodať? Najslabšia kniha série, pretože sa figúrky len rozostavia, občas niekto zabojuje, no hlavný chod príde až v Chromom bohu. Lovci kostí na čele s Tavore naberú po ceste pár spojencov a budú zatiaľ len putovať. (Chcem viac Parana!)

Kniha je to výborná, ale nie až tak úderná ako napríklad 2., 3. alebo 4. kniha.