Není přání jako přání

Není přání jako přání Originální název: Be careful what you wish for

Radioservis - 2011
ISBN: 978-80-86212-92-0

Radioservis (2011) 978-80-86212-92-0 320

Samostatná rusovlasá Londýňanka Heather se vyrovnává s nevěrou bývalého přítele, po němž jí zůstaly jen hořké vzpomínky a nesplacený byt. Jednoho dne v dešti potká cikánku, která jí vnutí vřes pro štěstí, jenž prý splní všechna přání. A svět se jako mávnutím kouzelného proutku začíná měnit. Život se rozjasňuje, přání se začínají plnit a Heather je zaskočená tím, co se děje. Když ale do rodinného života zasáhne nečekaná a vážná nemoc, Heather usoudí, že je nejvyšší čas na vřes zapomenout a ujasnit si priority.

Vtipná a čtivá kniha pro moderní samostatné ženy, které dokážou brát život s nadhledem a humorem. (Založil/a: kosmonova)

Kůstka
  9. 8. 2013, 22:44
Oddechové a čtivé, to ano, ale celkově žádná pointa, žádný velký děj, docela se dá předvídat, co se asi tak stane. Ale mám ráda Anglii, Heather mi byla sympatická a našli se tam někdy celkem i vtipné chvilky :)
teite
  12. 5. 2014, 10:17
Docela vtipné dialogy, sympatická hlavní hrdinka, zajímavý námět - žádná velká literatura, ale čte se to pěkně.
Pim
  4. 6. 2013, 23:13
Krásná knížka. Vtipná, se zajímavým příběhem, o hledání a jak to skutečně dopadá v životě. Taky k zamyšlení. Dávám všechny hvězdičky a doporučuji.
Lalaine
  20. 4. 2012, 8:39
Knihu jsem přečetla jedním dechem a to téměř za 2 dny.
Velice čtivá, lehká, vtipná ... prostě na oddech.
Oceňuji originální a zajímavou myšlenku s přáním, neboť bychom nad tím měli také uvažovat, dávat si pozor na to, co si přejeme, protože nikdy nevíme, co nám splněné přání může způsobit ...
Vřele doporučuji všem! :-)
Evelýny
  12. 10. 2014, 12:22
Kniha mě donutila přemýšlet nad vlastními přáními a někdy si i trochu oddychnout, že mnohá má přání se nevyplnila. Pro mě originální zápletka. Děj je předvídatelný, ale v romantických knihách to ani jinak nejde.
Buhužel opět slabý překlad a mnoho chyb v textu.
silvaren
  30. 5. 2013, 21:18
Romantika s rádoby nadhledem, které ale chybí pointa. Autorka si pohrává s hlavní myšlekou o splněných přáních, jak se jí to hodí, a konec trochu odflákla. Sem tam se zasmějete, sem tam budete Heather držet palce, ale z celého příběhu mám pocit nedotaženosti, je tam několik faktických chyb. Překlad v některých místech silně drhne a odflákla to i redaktorka, je tam spousta překlepů.
Ruffy
  29. 12. 2011, 13:38
Velmi zábavná kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Líbí se mi nápad s přáními. Je to velmi originální a skvělý konec mne také potěšil! :)
mauvais-ange
  10. 8. 2016, 17:57
Ženské romány moc nečtu, takže toto pro mě bylo spíš takové letní rozptýlení. Chvílemi vtipné a celkem dobře se to četlo. Ale kdyby byl příběh postaven jen na Heather, asi bych knihu ani nedočetla. Děj kolem ní byl až moc předvídatelný téměř od samého začátku. Naštěstí je tam ještě příběh Jess a rodiny Heather. Jako oddechové čtení pro nenáročné čtenáře dobré, ale Alexandra Potter asi nebude úplně můj šálek kávy :)
Michelle8
  1. 10. 2012, 8:37
Knihu provázela velká prodejní kampaň a vlastně jsem z toho nabyla dojmu, že to bude kvalitní knížka. Nakonec z toho byl jednoduchý příběh pro ženský a la Bridget Jones. Čtivé to bylo, místy i vtipné. Jako oddechovka k moři ideální.
Noctua
  23. 8. 2012, 9:08
Na příběh ze života je to příliš růžové a sladké a na romantický příběh zase málo nápadité. Takže vlastně nevím co to je.... Knihu jsem přečetla, občas se zasmála a ve chvíli kdy šlo o život i držela palce. Ale už teď je mi jasné, že se k ní nikdy nevrátím a za pár týdnů nebudu vědět o čem byla. Řekla bych, že autorka ještě nevyrostla z dívčích představ, ale i tak jí chybí fantazie.
katapultova
  30. 4. 2014, 11:08
Ve svém žánru jde podle mě o velice dobrou knihu. Je čtivá, vtipná, i když poměrně předvídatelná. Přečetla jsem ji za pár dní a ráda se k ní jistě někdy na dovolené vrátím.
LaBomba
  6. 2. 2014, 0:19
Kniha mě bavila a líbil se mi nápad, jak se přání mohou vymknout kontrole. Nenápadná ukázka toho, že ani "pan Dokonalý" nemusí být dokonalý. Vážně jsem se u knihy dobře bavila a splnila mé očekávání, protože jsem očekávala pohodu a zábavu, a té se mi dostalo.
Morgan81
  14. 5. 2013, 21:17
Mně to přišlo až příliš průhledné, předvídatelné. Nic na zamyšlení, nic, co by překvapilo. Oddechové určitě ano, čtivé taky, ale podruhé bych si ji určitě nepřečetla.
Aileen7
  21. 2. 2013, 20:59
Není nad knížky jako je tahle. Prostě jen tak pro pohodový, nenáročný čtení. Líbilo se mi, že autorka knihy z hlavní hrdinky nedělala žádnou dokonalou superženu. Jen ten konec se mi zdál až nějak moc vyumělkovaný a přeslazený.
Janinnaa
  12. 2. 2012, 9:20
Romány pro ženy nepatří do mých oblíbených žánrů, chybí mi tam hlubší pointa. ALE! Ta knížka nabízí mnohé vtipné momenty (fakt jsem se asi minutu smála a několikrát smíchy vyprskla) a také neuvěřitelně smutné momenty (ten byl naštěstí jen jeden). Knížka je velmi čtivá, odpočinková a děj odsejpal. Jen mě štvala hlavní hrdinka, že nevěděla, co je to, co cítí ke Gabovi! Taková hloupost, to přeci pozná každý, když se zamiluje. Objevily se i souvislostí, které v knížce jaksi neseděly (Viktor ráno odjel na pár dní na ryby a večer si Heather pustí záznamník, kde si poslechne vzkaz od Viktora pro Gaba, aby se dnes večer sešli v té a té restauraci). Ale to vše je odpuštěno. Je to milá a hezká knížka. Doporučuji každé ženě.
Zuzanka89
  3. 2. 2012, 19:19
Krásná oddechová knížka. Doporučuji všem těm, kdo si chtějí odpočinout po náročném dnu a usnout pod knížkou s úsměvem na tváři.
lulila
  12. 6. 2013, 15:21
Kniha mne zklamala, zdálo se mi, že čtu příběh napsaný patnáctiletou autorkou. Jsou části, kde jsem se zasmála, ale bohužel větší část knihy mě nudila. Ani romantika, ani komedie ani fantasy.. nic sem si bohužel neužila.
elouš_02
  8. 7. 2016, 13:17
Knihu jsem přečetla celkem rychle. Dalo se to pěkně číst. Děj je takový spíš oddychový se mi zdá. Ale na léto k vodě určitě super.
hojsa
  15. 2. 2013, 10:26
Co se týká této knihy, nejvíc jsem se zasmál tomu, že moje žena nepřečetla správně titul knihy a po prodavačce chtěla knihu "Není praní jako praní". Je to sice příběh o ženě a pro ženy, ale neměl jsem co číst a tak jsem to taky přelouskal. Dalo se to...
majda123456789
  4. 11. 2012, 14:21
Knížku jsem přečetla snad za den.. moc chytlavé a myslím, že každá se v té hrdince tak trošku najde ;)
lusab
  3. 5. 2012, 19:57
Příjemná oddychovka, sice lehce předvídatelná, ale přečetla jsem ji téměř na jeden zátah. Čtivě napsané, vtipné a ze života. A pro milovníka Londýna zajímavé tipy, kam při návštěvě zajít.