Originální název: Zadáno pro Blížence

ISBN: 978-80-7222-777-8

Víkend (2011) 978-80-7222-777-8 208
Víkend (2003)
Víkend (1993)

Předcházející díly se nazývají Znamení blíženců a Panna nebo Blíženec.

Eva je do svého někdejšího prázdninového instruktora a opravdového kamaráda Dicka zamilovaná až po uši. Tím spíš, že je dělí víc než tři sta kilometrů a chvil, kdy mohou být spolu, je jako šafránu... Eva je studiem obchodní akademie vytížená až nad hlavu, přísný táta ji hlídá víc než je zdrávo, o volný čas se jí stará věrný ctitel Deri, zaměstnávají ji sourozenci i kamarádky... Vlastně by to nebylo tak zlé, kdyby Kdyby se všechno (a pořádně!) nezkomplikovalo jedním jediným nečekaným víkendem, který stráví Eva s Davidem sami bez rodičů - a který nezůstane bez následků. Román o tom, jak snadno se dá z velké lásky zavařit si malér a připravit si starosti, jaké by v sedmnácti letech ještě být neměly.

calamity-jane
  12. 4. 2014, 17:36
Všechny tři knížky přečtený jedním dechem, parádní příběh, který už jsem četla i dřív. Líbí se mi jak autorka umí vykreslit charaktery postav, dokonce i atmosféru a pocity si umím díky jejím popisům představit. Jojo, takové oddechové :)
Wajny
  30. 10. 2014, 9:37
Hezké zakončení celé trilogie o pravé lásce, která je ale tak trochu "přitažená za vlasy" a k neuvěření, ale kdo by si nechtěl něco takového prožít. Já teda ano :-) Celé zakončení se mi opravdu líbilo, děj dokázal vtáhnout a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Jediné co mi vadilo, byla postava Deriho, kterého mi bylo opravdu líto a čekala jsem pro něj nějaký zvrat. Trochu mi tato trilogie připomínala Zašeptej, ale jen okrajově... Za mě 5*, protože to bylo krásně oddechové.
Floween
  21. 4. 2013, 20:44
Celá tahle trilogie se mi vryla do paměti, že i teď, po spoustě let, si pamatuju její děj a hlavně pocit z ní. Přepadá mě melancholie z puberty, která už mi (myslím si-že) odezněla, ale romány L.Lanczové mi asi kdysi hodně ukázaly, co chtít nebudu (a budu). Vážně že jo :))
Nerissa1812
  7. 1. 2010, 22:49
tuhle knížku prostě miluju....Asi nejkrásnější knížka, kterou jsem od Lenky Lanczový četla.