Škola černé magie

Škola černé magie Originální název: Groosham Grange and Return to Groosham Grange
Poprvé vydáno celosvětově: 2004

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7461-022-6

BB art (2011) 978-80-7461-022-6 224

První a druhá kniha série Groosham Grange.

Horowitz napsal tyto dvě knihy jako základ nové série, dál však v ní už nepokračoval. První získala francouzskou prestižní literární cenu (Evropská cena za román pro mládež) a obě byly zdramatizovány pro rozhlas. Přestože českým čtenářům přijde tato dvojkniha jako jedna z variant na Harryho Pottera, opak je pravdou, první totiž vznikla dávno před ním, již v roce 1988 a Rowlingová se z ní zjevně v mnohém inspirovala, zejména pro koncepci Bradavic, ale najdeme tam i předobraz Dursleyových, některých profesorů a Ohnivého poháru.

Kniha první (Groosham Grange)
David dostal do vínku podivný osud. Je sedmý syn sedmého syna...
Davidu Eliotovi bude brzy třináct. Ještě netuší, že třináctku považují v jeho nové škole za magické číslo a že narozeniny mu zásadně změní život. Od chvíle, kdy přišel na Groosham Grange, má pocit, že se ocitl v nebezpečném, podivném světě. Škola leží na ostrově, který nenajdete na mapě. Noví žáci jsou přinuceni zapsat svá jména do seznamu studentů krví. Učitel francouzštiny o každém úplňku zmizí, jeho kolega je zřejmě už dávno po smrti.
Davidovi se honí hlavou plno otázek. Proč všichni studenti nosí černé prsteny a používají falešná jména? Proč se neučí „normální" předměty? A hlavně - podaří se mu odsud dostat se zdravou kůží?

Kniha druhá (Return to Groosham Grange)
Někdo se chce zmocnit Prokletého grálu, ve kterém se ukrývá veškerá moc Groosham Grange.
Ještě před rokem se David snažil z tajemné školy, ve které vyučují podivní učitelé holdující černé magii, uniknout. Teď se snaží Groosham Grange zachránit. Podaří se mu zjistit, proč se navzdory pravidlům ocitl mezi soutěžícími v boji o Prokletý grál a kdo se mu snaží zabránit, aby zvítězil? Najde odpovědi na své otázky, dřív než se celý Groosham Grange propadne do zkázy?

Knihy také vyšly pod názvy Tajemství Temného dvorce a Návrat do Temného dvorce. (Založil/a: Katniss Lavender)

Fešná Bleška
  16. 8. 2014, 17:34
Povedené. Jestli někdo čekal plagiát Harryho Pottera, ujišťuji, že to opravdu nehrozí. Já sama jsem do toho s tímto vědomím šla, a možná právě proto mě ta kniha celkem příjemně překvapila. Opravdu, jestli máte rádi kouzla, vlkodlaky a upíry, jděte do toho, neboť to je pecka, u které díky celkem malému počtu stránek ani neusnete...
Elda
  19. 8. 2012, 19:41
Perfektní knížka stojí za přečtení!! Jenom škoda že nepokračuje dalším dílem.... Jinak pan Horowitz je pro mě jeden z nejlepších spisovatelů....