Bratrstvo černé dýky

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Baronet - 2011
ISBN: 978-80-7384-492-9

Baronet (2011) 978-80-7384-492-9 520

Tento svazek série Bratrstvo černé dýky by si neměl nechat ujít žádný z fanoušků proslulých caldwellských upírů! Autorka J. R. Ward v něm nabízí pestrou všehochuť bonusů, jaké v žádném z jejích románů nenajdete.
Kromě zbrusu nové novely Otec ze života Zsadista, Belly a jejich dcerky, naleznete v Průvodci také řadu scén, které spisovatelka musela z dosud vydaných románů s těžkým srdcem vynechat, aby dodržela rozsah a zachovala sevřenost děje - to ovšem neznamená, že jsou méně poutavé než ty, které se na stránkách knih nakonec ocitly.
J. R. Ward také vybrala z prvních šesti knih série nejlepší hlášky a svoje oblíbené pasáže, které předkládá čtenářům ve zhuštěné formě.
S udatnými členy Bratrstva černé dýky se můžete blíže obeznámit v jejich „osobních spisech", ale také v dotaznících, které vlastnoručně vyplnili, a prostřednictvím interview, která poskytli autorce osobně v prostorách svého tajného sídla.
A konečně - J. R. Ward, autorka světových bestsellerů, nechá čtenáře nahlédnout do své kuchyně: nesobecky se s nimi podělí o návod, jak napsat knihu a jak ji dostat na trh - a prozradí také některé specifické detaily, které pomáhají při psaní jí osobně. (Založil/a: Katniss Lavender)

Magyana
  28. 10. 2015, 7:57
Na tuhle knížku jsem se tak docela nechystala, říkala jsem si Průvodce? Co s tím?
Jenže pak jsem ji jednou prolistovala v knihkupectví, koupila, doma otevřela a přečetla jedním dechem.
Je totiž skvělá.
Úvodní povídka Otec mě dojala - Zsadist je pořád ještě jedním z mých nejoblíbenějších bratrů.
Osobní spisy bratrstva jsou zajímavé, i když mnohem zajímavější byly autorčiny pasáže o tom, jak jednotlivé knihy vznikaly. A osobní dotazníky bratrů mě vyloženě rozchechtaly.
Nejlepší hlášky z jednotlivých knih mi připomněly, proč mám J.R.Ward tak ráda, a vystřižené scény byly pěkným bonusem.
Ale zdaleka nejlépe hodnotím autorčiny fiktivní rozhovory s bratry. Když jsem je četla, říkala jsem si, že té ženské nádherně hrabe...
Mark.
  1. 10. 2016, 0:26
Hodnotila bych podstatně hůř, ale povídka otec stála opravdu zato. Přečteno jedním dechem, napsáno naprosto skvěle. Pro velký úspěch si to někdy přečtu znova :-)
Rozhovory s bratry mi přišly naprosto divné. Nevím jak jinak se k tomu vyjádřit. Ale za to časová osa mne velmi zaujala. Bylo by fajn, kdyby to sem tam bylo vloženo do závěru ostatních knih.
Hlášky a v típky byly mnohdy vytrženy z kontextu a u některých mi vadilo, že nebylo napsáno mezi kým to probíhalo. Je to už dávno co jsem začala číst danou sérii. Někdy se mi vybavil celý úsek knihy nebo probíhající zápletka a to bylo fajn.
Lorrainee
  1. 7. 2016, 10:16
Nečekejte literární pecku, to opravdu ne, ale rozhovory s bratrstvem rozhodně stojí za to. Smála jsem se od prvního k poslednímu a skvěle doplňuje serii. Vůbec bych se nezlobila mít neco takového i od jiných autorů.