Pohádky pro rozcáplíky

Pohádky pro rozcáplíky Originální název: Pohádky pro rozcáplíky

Arista - 2001
ISBN: 80-86410-18-8

Arista (2001) 80-86410-18-8 65
Státní nakladatelství dětské knihy (1959)

Marie Kubátová věnovala tuto pohádkovou knížku rozcáplíkům – rozmazleným dětem, které se nechtějí chovat, jak by měly. Například se nechtějí mýt nebo uklízet hračky, rýpají se v jídle nebo trápí zvířátka, neposlouchají a tropí různé nezbednosti, zkrátka rozcapují se. Rozcáplíci prožívají v jejích pohádkových příbězích spousty neobvyklých dobrodružství a roztodivných příhod a poznávají, jak je to rozcapování nepěkné a jak si jím sami přivolávají nepříjemnosti. Laskavá a moudrá paní spisovatelka sestavila devatero svých příběhů jako kouzelnou medicínu - neboť na konci se vše v dobré obrátí, jak se v pohádkách sluší a patří. (Založil/a: Fabienne)

Fabienne
  14. 12. 2011, 15:05
Moje snad nejoblíbenější dětská kniha. Příběhy o zlobivých dětech jsou velice přesvědčivé a většinu z nich si dodnes pamatuji. Nejraději mám asi tu o Hajadlech... chtěli byste vědět, proč vám vždycky jeden roh peřiny visí z postele dolů? V tom rohu totiž bydlí Hajadlo, které má promítačku na sny a ta je přece těžká :-)