Ulička tisíce květů

Ulička tisíce květů Originální název: Street of a Thousand Blossoms

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3116-7

Knižní klub (2011) 978-80-242-3116-7 461

Příběh dvou dorůstajících tokijských bratrů, nadějného zápasníka sumó Hirošiho a stejně slibného uměleckého řezbáře masek pro klasické japonské divadlo nó Kendžiho, se odvíjí na pozadí druhé světové války. Ohnivá bouře Hirošimy hluboce poznamená i životy dvou sester, Aki a Haru, jejichž jímavým vztahem prolnou osudy obou bratrů. Ani nejkřehčí vztahy ovíjející čtveřici ústředních postav příběhu neunikají tragice každodenních náhod a proher. (Založil/a: mvesper)

Gail Tsukiyama Gail Tsukiyama

MolkoZuzka
  26. 9. 2013, 18:05
Kniha byla zajímavá, líbí se mi japonská kultura. Je tam dobře vylíčené historicko-kulturní pozadí Japonska.
Nifrea
  23. 1. 2016, 10:24
Na knížku jsem narazila náhodně v knihovně a jsem za to neskonale ráda, protože je to krásný počtení, až je mi líto knihu opustit. Bavil mě styl psaní, příběhy postav, dějiny, svět i kultura Japonska... Těším se na Samurajovu zahradu, která už na mě také čeká :-)
Kosac
  2. 11. 2016, 15:51
Autorka velice čtivě popisuje v knize dvě silné japonské tradice: divadelní umění a obřadné utkávání zápasníků sumó. Moc hezké čtení.
poetree
  31. 10. 2014, 22:23
skvělá kniha. krásně se mi četla, aj jsem ju vzala na výlet do Japonska... :-) za některé osudy hrdinů jsem i slzu uronila a nyní jsem se vrhla na druhý román této autorky, který mne hned ze startu baví číst (nyní jsem měla nějakou sérii špatně zvolených rozečtených knih...).