Základy psychologie emocí

Základy psychologie emocí

Portál - 2013
ISBN: 978-80-262-0440-4
Vyšlo jako e-kniha

Portál (2013) 978-80-262-0440-4 232 Vyšlo jako e-kniha. e-book (epub)
Portál (2013) 978-80-262-0144-1 232 Vyšlo jako e-kniha. e-book (pdf)
Portál (2013) 978-80-262-0441-1 232 Vyšlo jako e-kniha. e-book (mobi)
Portál (2007) 978-80-7367-282-9 232

Oblast psychologie emocí byla poměrně dlouhou dobu opomíjena, ale v posledních deseti letech prochází bouřlivým vývojem.
Doc. Stuchlíková věnovala svou publikaci novým teoretickým přístupům (emocionální expresi, kognitivním přístupům, některým neuropsychologickým nálezům) a praktickým aplikačním otázkám.
Těžištěm knihy je problematika soudobého chápání funkcí emocí v našem životě (souvislosti intrapsychické, sociální a vývojové).
Jsou probítány otázky kontroly a zvládání emocí, včetně vztahu emocí k našemu psychickému a fyzickému zdraví. Popsáno je i emocionální ovlivňování našich poznávacích procesů, tedy změny (v našem vnímání, paměti, usuzování, rozhodování, řešení problémů a ušení) způsobené aktuálními emocionálními stavy.
Značnou pozornost autorka věnuje také popisu dynamiky vybraných základních emocí, jako jsou radost, náklonnost, strach, hněv, smutek, překvapení apodobně.
Kniha je určenastudentům psychologie a pedagogiky a také těm čtenářům, kteří se zajímají o emocionální inteligenci, ale postrádají základní informace o tom, co vlastně emoce jsou, jaká je jejich dynamika, jakje efektivně kontrolovat a regulovat. (Založil/a: vladislaus)