Říční znameni

Říční znameni Originální název: River Marked

Fantom Print - 2011
ISBN: 978-80-7398-154-9

Fantom Print (2011) 978-80-7398-154-9 272

Mercy Thompsonová vždy věděla, že je jiná, a nejen proto, že dokázala přinutit motor Volkswagenu poslouchat na slovo. Mercy je kožoměnec, což zdědila po dávno zesnulém otci. Ještě nikdy se nesetkala s nikým, kdo by byl jako ona. Tedy až doposud. V hlubinách řeky Columbia se k životu probudilo zlo – a někdo z lidu jejího otce by o něm mohl něco vědět. A pokud mají Mercy a její druh, alfa vlkodlak Adam, přežít, budou potřebovat pomoc… (Založil/a: trynitrix)

LeaLea
  13. 4. 2012, 8:15
Stojím před oříškem, jak Říční znamení ohodnotit. Čtyři hvězdičky dostávají moje oblíbené série, kterým je jen málo co vytknout, tři hvězdy jsou na druhou stranu pro Briggsovou křivda. Tento díl jsem četla 12 dní, a to mi předchozí díly o Mercy vždycky zabraly tři, nanejvýš čtyři. Netáhlo mě to, zápletka tentokrát nebyla komplikovaná, hned od začátku se dalo tušit, před co se Mercy bude muset postavit a jak to celé skončí. Všechno se neustále točilo jen kolem Adama a indiánů, respektive zvířecích duchů. Musím souhlasit s názory, že si autorka vybrala slabší chvíli. Dávám tři hvězdy a přimyslete si půlku čtvrté.
PeťkaW.
  3. 12. 2013, 9:00
Briggs si předchozími díly nasadila hrozně vysokou laťku a už jenom to, že ji dokázala držet po 6 knih, svědčí o mnohém. To, že příběh v tomto díle přesunula na jiné místo, bylo logickým tahem. Tri Cities už nemělo co nabídnout. Měli jsme tu zlé vlkodlaky, zlé upíry, zlé fae, zase upíry a zase fae a tak byla změna prostředí i celé tématiky, celkem vzato chytrým řešením, kterým se autorka vyvarovala jednolitosti. Pravda, i mě chyběly v Říčním znamení některé postavy, ale myslím, že je poměrně dobře "nahradily" postavy nové a s nimi i nová kultura a historie. Poslední část knihy mi přišla trochu uspěchaná, když přihlédnu k, trochu rozvláčnějšímu, zbytku. Ale jinak jako vždy napínavé a kvalitní čtení, které člověka baví.
Blueberry
  9. 3. 2014, 22:44
Oddechovka, která od vás nechce nic jiného, než abyste se pobavili a zaplnili volnou chvíli trochou akce. Je to prostě Mercy, 6. díl, knižní seriál, ale stále drží laťku přiměřeně vysoko na to, aby byl přinejmenším dostačující na to, čím prostě je - zábavou!
silvaren
  30. 12. 2011, 10:22
Právě dočteno. Jsem naprosto nadšená, je to jeden z nejlepších dílů série. Je to napínavé a promyšlené do posledního detailu. Užila jsem si každé písmenko a můžu jen doporučit.
Ruxandra
  2. 8. 2012, 12:16
Jsem trochu na rozpacích. Nemůžu říct, že by se mi tento díl nelíbil, naopak, ale dost se lišil od předchozích. Možná to bylo tím, že mi chyběli moje oblíbené obvyklé postavy, které se v Říčním znamení vyskytují jen velmi okrajově.
Lerenika
  3. 10. 2013, 23:06
Začínám se bát, že knížku nedočtu. Přitom tuto sérii mám ráda a ostatní díly jsem přečetla za pár dnů.
Zatím je to ve srovnání spíš takové uspávání hadů.
Stále tomu dávám šanci a po (snad) úspěšném dočtení dodám celkové hodnocení.
trynitrix
  15. 3. 2012, 19:18
Knížka se mi jako vždy líbila ale co se týče příběhu trochu nezáživné spíš na takové pohodové líné čtení myslím že byli už lepší příběhy než byl tento. Ale konec ten jako vždy stojí za to jsem byla napnutá jak kšandy jak to dopadne :-D Takže kdo má rád příběh Mercy a Adama tak to stojí za přečtení. A četla jsem na nějakém fóru že by měl být další díl ale až za rok teď vychází jiná nová serie od Patricie taky o vlcích prvním dílem je Štvanice. :-)
Aria85
  30. 3. 2012, 13:03
Cela serie Mercedes Thompson je velmi dobre napsana, ale presto musim rict, ze me tento dil trochu zklamal.. trvalo strasne dlouho, nez se neco zacalo dil, celkem nezazivny stred knihy a pak vse ukonceno na dvou stranach.. myslim, ze to Patricia Briggs umi lip. Jsem zvedava na udajne posledni dil cele serie, ktery by mel byt pristi rok. Do te doby uvidime, co dokazala v Alfa & Omega serii.
charming
  11. 11. 2016, 13:44
Pro mě zatím jeden z nejslabších dílů série. Nutila jsem se ke čtení a nějaké odstavce jsem četla několikrát, abych se v příběhu neztratila. Mnoho nových postav, které mi přišli pro příběh naprosto zbytečné a díky tomu jsem spíše neustále řešila kdo je kdo, místo toho, aby mě unášel děj, který mi mimochodem nepřišel ani ničím zajímavý. Doufám, že tento díl byl jen pouhým úletem spisovatelky a další díly budou opět tak perfektní jako ty předešlé.