Frajer

Originální název: Frajer

Argo - 2011
ISBN: 978-80-257-0492-9

Argo (2011) 978-80-257-0492-9 193

Hlavní hrdina románu Frajer se na pražské Národní třídě setká 17. listopadu 1989 za zvláštních okolností se svým bratrem. Historická událost prověří jejich dosavadní vztah, který se ocitá pod tlakem politických změn. Příběh vypráví o komplikovaných rodinných a milostných vazbách, o tom, co vlastně znamenala listopadová revoluce, i o tom, jak je těžké být doopravdy svobodný.

Z roku 1989 se děj přelévá do 90. let s počátky podnikání. Zobrazuje problémy lidí, kteří se nedokázali s novým systémem vyrovnat. Nabízí alternativní scénáře úspěchu v polistopadové společnosti, to vše na pozadí proměňující se rodiny hlavního hrdiny. Příběh se uzavírá na festivalu Mighty Sounds roku 2008, protože populární hudba je jednou z důležitých dobových příměsí textu. (Založil/a: al-ma)

LadysR2
  21. 7. 2013, 10:16
Vůbec nevím, co napsat, abych něco neprásknul. Je to fakt dobrý. A rozhodně to neni o tom, co znamenala listopadová revoluce, jak je v popisu knihy. Spíš je to o pocitech a střípkách a dojmech někoho, kdo tam přímo byl. A zápletka bratrů co se tam potkali (jen každý na jiné straně barikády) je to, na čem je postaven vývoj událostí následujících let. Kniha má bohudík i jiné dějové linie, takže je o čem číst. A je to tak pěkně napsaný, že mi ani nevadí, že děj přeskakuje v čase sem a tam