Mladí lvi

Originální název: The Young Lions

Naše vojsko - 2006
ISBN: 80-206-0833-8

Naše vojsko (2006) 80-206-0833-8 556

Mladí lvi je bezesporu jeden z nejzdařilejších románů o druhé světové válce. V tomto po všem stránkách realistickém díle je absurdita války ukázána z rozdílných pohledů tří mladých mužů, které doba vtáhla do válečných událostí. Se zkušenostmi vynikajícího vypravěče líčí Shaw osudy čestného a idealisticky zásadového příslušníka americké židovské menšiny a jeho přítele liberálního intelektuála v uniformě. Spletité osudy obou Američanů se naplňují v střetnutí se zfanatizovaným příslušníkem hitlerovské armády. Dílo nepodává jen strhující svědectví o zápolení dvou armád na válčišti západní Evropy a severní Afriky, ale pokouší se dopátrat politických i lidských pohnutek, jež vedly jeho hrdiny k vyznávání fašismu. (Založil/a: Asskicker)

bronn
  10. 11. 2013, 16:32
Ze začátku mě kniha vůbec nechytla a musel jsem se nutit do čtení, tento pocit ovšem brzy přešel a já se od příběhu nemohl odtrhnout. Chtěl jsem vědět kam osud naše tři "hrdiny" zavane. A ten konec je opravdu brilantní až mi málem vehnal slzu do oka.
Asskicker
  15. 12. 2011, 1:34
Tuto knihu jsem kupoval s nadšením, o jak skvělý válečný román půjde, avšak zprvu jsem ji nedočetl do konce. Zkrátka - přestala mě bavit. Když jsem ji cca po 2-3 letech zahlédl ležet v mojí knihovně, nemohl jsem si vlastně vzpomenout o čem je. Avšak když jsem začal knihu již podruhé číst, rozpoznával jsem některé pasáže, a začal si pomalu a jistě vybavovat o čem ta kniha vlastně je. Přesto jsem jí dal druhou šanci. A vyplatilo se :) Hodnotím tak na 50-60%. Jen tak na závěr - tak takový konec jsem opravdu nečekal :)