Charlie a ukrytý král

Originální název: Charlie Bone and the Hidden King

Albatros - 2006
ISBN: 978-80-00-02711-1

Albatros (2006) 978-80-00-02711-1 308

Jednoho dne za hustého sněžení zmizela všechna zvířata. Charliemu je jasné, že to není
jen tak. Proč se to stalo, kam se zvířata poděla? V Bludově akademii se opět dějí podivné věci. A navíc je Charlieho maminka očarovaná. Kdo v tom všem má zlé prsty? Charlie Hnát má zase spoustu práce – musí všemu co nejdřív přijít na kloub. A že to bude víc než nebezpečné, na to vemte jed!

Pátý díl příběhů obyčejného kluka s neobyčejnými schopnostmi. (Založil/a: Lauviah)

Blondie
  2. 8. 2014, 12:07
Musím přiznat, že ač už moje občanka hlásí věk přes dvacet, knihy o Charliem Hnátovi jsem si bezvýhradně zamilovala. Kdysi dávno jsem si z knihovny půjčila první díl - Charlie a tajuplná truhlička -, kniha se mi neskutečně zalíbila a vryla se mi do paměti tak, že i po nějakých deseti letech jsem si na Charlieho opět vzpomněla. Konečně jsem dočetla i poslední díl série a je to jeden z mála příběhů na pokračování, který mě nikdy, za celou dobu, ani v nejmenším nezklamal. Když obsah někomu popisuju, nevyhnu se přirovnání k Harrymu Potterovi. Přeci jen hlavním hrdinou je kluk, který zjistí, že má kouzelné schopnosti a začne chodit do školy pro obdařené děti. Přesto ale ve výsledku jde o úplně jiný příběh, který má s HP minimum společného. Jenny Nimmové se podařilo vytvořit neobyčejně zvláštní svět, který sice nemusí sednout každému, ale když si Charlieho Hnáta zamilujete, už se ho nikdy nevzdáte!