Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Počkej na mě, Radko!

69%
3 160
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Počkej na mě, Radko!
 Všechny obaly
Počkej na mě, Radko!
 Všechny obaly
Počkej na mě, Radko!
 Všechny obaly
Originální název: Počkej na mě, Radko!

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Víkend - 2009
ISBN: 978-80-7222-608-5
Počet stránek: 175
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 29x v oblíbených
v přečtených 492x v přečtených
v knihovně 56x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Víkend (2009) 978-80-7222-608-5 175
Víkend (1996)
Art Propag (1992)

Na knihu navazuje Pojď se mnou, Radko! a Podej mi ruku, Radko!

Radka Stachová, studentka obchodní akademie, je opravdu krásná dívka nejhezčí ve třídě i v širokém okolí a je na to velmi pyšná. Mindráky rozhodně netrpí. Kromě toho, že je krásná, je ovšem také hodně samolibá, rozmazlená, namyšlená, nad okolí povznesená a značně nesnášenlivá. Na těchto vlastnostech se podepsala především její matka, která patří k maloměstské honoraci a vychovává svou dceru ve snobském duchu. Radka nevychází ani se spolužáky, ani se spolubydlícími na internátě, vlastně má jen jednu jedinou kamarádku, sousedku Karolínu, která se jí povahou hodně podobá. Radka chce být nejlepší ve všem a jen tak s někým si nezadá. Jenomže když se na oslavě Radčiných šestnáctých narozenin nečekaně objeví neznámý kluk, co má do vysněného a dokonalého prince hodně daleko, všechno je najednou jinak... Zásluhou nekompromisního Pavla, který se o Radku velmi netradičním způsobem uchází, se její charakter zvolna mění, až se z ní stává správná dívka, na níž se lze spolehnout.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Paio
  22. 10. 2012, 12:40
Ano přesně tak, nostalgie na období dospívání a puberty. Kdy svět ještě nebyl zkažený :)Povedený příběh, i ostatní dva na sebe navazující díly mě v té době zaujaly.
čarodějka999
  14. 3. 2012, 21:15
Třídílná serie o Radce mě ve své débě velmi zaujala. Přečetla jsem ji taky několikrát. Momentálně leží v krabici na půdě a jsem zvědavá zda se k ní já nebo někdo časem vrátí. já už spíš jen tak z nostalgie, pro zasmání :) Ale i tak tato romantická dívčí četba patří do knihovny každé puberťačky..nebo aspoň dříve to tak bývalo.
Ajinka126
60% 60% 60% 60% 60%
  12. 5. 2014, 13:18
Moje oblíbená literatura v době dospívání :). Myslím, že Lenkou Lanczovou si prošla většina mladých slečen. Počkej na mě, Radko! není její nejlepší kniha, ale mě kupodivu tato trilogie celkem chytila. Asi se mi líbila ta změna, že ne jen muž je ten silný a mocný "vladař".
EsterkaWoo
80% 80% 80% 80% 80%
  7. 11. 2012, 22:48
Rozhodně souhlasím, že pro puberťačky je to výborná četba. také s nostalgií vzpomínám. Knížky zůstali u našich, některé už jsou "poslané dál", ale i tak je jich pěkný stoh a z povzdálí si je hlídám, aby mi nezmizely docela, protože i když už je asi číst nebudu bylo by to škoda.

Pro ten nádech sladké nostalgie a vzpomínky na pár krásných let nad knížkami (díky kterým jsem se dost možná vůbec dostala k četbě), a pak diskuse s kamarádkou ... a vyměnit si je navzájem a zase hltat :-D ... díky paní Lanczová.