Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Myšlenkové mapy

80%
4 17
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Myšlenkové mapy
Autor:
Originální název: Mind Map Book

Nejnovější vydání:
Computer Press - 2011
ISBN: 978-80-251-2910-4
Počet stránek: 216
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 24x v přečtených
v knihovně 20x v knihovně
k přečtení 19x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 3x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Computer Press (2011) 978-80-251-2910-4 216
(Založil/a: jklima)

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Marta007
60% 60% 60% 60% 60%
  21. 12. 2015, 12:41
Velké zklamání. To, co jsem hledala, tedy jak obsáhnout velké množství konkrétních informací, kniha nenabízí, nabízí jen, jak vytvořit strukturu, osnovu, schéma. Rozdíl je v tom, že se to klasicky nepíše pod sebe a do odrážek, ale na plochu a přikreslují se k tomu obrázky. Kniha není tak praktická, jak jsem doufala. Také člověka neustále podněcuje, aby prováděl sebeanalýzu a teoretizoval o zbytečnostech. Možná je ale pár poznámek zajímavých, třeba to, že si člověk před zkouškou nejprve nahrubo zmapuje všechna uložená témata, je praktické. A na závěr si neodpustím poznámku - ano, tato kniha by se celá dala vtěsnat do jedné malé myšlenkové mapy, protože se v ní neustále omílá to samé, není informačně obsažná. Patrně autor celou dobu mluví o podobně napsaných materiálech a přednáškách...
Martin Malý
0%
  29. 12. 2014, 10:30
Knihu jsem dostal, dokonce na vlastní přání, k Vánocům - a po přečtení první kapitoly ji rychle uklidil do knihovny mezi tituly, které mi mohou být sotva užitečné jinak, než (snad někdy) jako podložka pod skříň či závaží. Vysvětlím proč: Již v první kapitole se to hemží samými superlativy, zatímco věcný jazyk jaksi chybí. Mozek je úžasný, možnosti jsou nekonečné, každý se může stát géniem. Co v kontextu knihy znamenají slova "nekonečný", "génius" aj., se autor nepokouší ani rámcově vysvětlit (je otázka, zda by to vůbec uměl). S bulvárním a nepřipraveného čtenáře o vlastní rozum připravujícím charakterem textu knihy koresponduje podobný charakter také některých doprovodných obrázků. Např. "svítící" synapse na str. 23, či spektakulární výbuch supernovy na str. 37, to je podle mě materiál patřící do titulu usilujícího ve čtenáři vyvolat rádoby duchovní city, nikoli do titulu kladoucího si za úkol zvýšit míru využití čtenářova rozumového potenciálu. A takto bych mohl dál pokračovat, myslím si ale, že to nemám zapotřebí. Závěrem jen ještě jednu poznámku. Řekl bych, že hlavní autor knihy, Tony (Anthony Peter) Buzan, není poctivým výzkumníkem, za kterého se sám vydává, ale spíše specialistou na laciný marketing schopný oslovit široké masy těch méně vzdělaných.
Sadgasm
  15. 7. 2014, 9:12
Rowerton:
Tak vzhledem k tomu, že Tony Buzan tento fenomén vyzdvihl na světlo světa, tak má nárok o něm psát co chce, řekl bych.
Rowerton
40% 40% 40% 40% 40%
  28. 12. 2013, 9:24
Samotná pomůcka v podobě myšlenkových map je výborná, ale to co z ní dělá Tony Buzan, myslí si, že je bůh a MYŠLENKOVÉ MAPY jsou něco, co vás spasí. Stačilo by mi přečíst jeden dobrý článek o myšlenkových mapách a ne knihu kde je půlka o tom jaký je Tony Buzan "spasytel".